Športovo - spoločenský
a filozoficko - vzdelávací portál

mazar castro

Bol štrnásty aprílový deň 2018. Sedel som v miestnosti určenej novinárom, aby po zápase MFK Vranov šírili svetom futbalovú históriu kraja krásnych a zaujímavých ľudí, ktorí sa tu narodili, tvorili, žili a žijú. Analyzoval som v sebe, v tej chvíli môjho vnútorného žurnalisického čerenia, práve také poslanie. Možno aj preto, lebo som sa narodil trochu ďalej, v Košiciach, kedy sa písal 3. jún 1950, ale svoj detský život som prežíval na Zemplíne. Najviac v Nižnom Hrušove, potom ako žiak Základnej školy v Rakovci nad Ondavou, Strednej všeobecnej vzdelávacej školy v Michalovciach a tej mojej, novinárskej, ktorá ma opantala na večnosť, prvými krokmi ani nie redakčného eléva, skôr novinárskeho športového analfabeta, v okresných Vranovských novinách.

kupele

Započúvali sme sa do jej slov keď povedala: "Kúpele zlepšujú zdravie a odbúravajú stres. Sú súčasťou komplexnej liečby, edukácie a rehabilitácie pacientov pri rôznych závažných diagnózach, pooperačných stavoch a pod. Možno aj z mylnej predstavy z minulosti, keď bol pobyt v kúpeľoch považovaný za „dovolenku“, spôsobil, že sa objavil zaujímavý výrok: Straty a nálezy vlastného zdravia a života nútia uvažovať a konať.

petras benuska oboril

Do pracovného víru sa vrhol v polovici 70. rokov minulého storočia v učiteľskej pozícii. Od roku 1977 pôsobil ako športový redaktor v denníku Smer v Banskej Bystrici, niekoľko rokov ako vedúci jeho športového oddelenia. Aj po roku 1989 sa až na krátke obdobie v istej obchodnej firme realizoval v novinárskej brandži, so zaľúbením v regionálnych médiách, v ktorých nachádzal optimálny priestor na sebarealizáciu. Okrem iného strávil istý čas vo zvolenskom okresnom týždenníku Vpred i banskobystrickom Večerníku, ďalších 11 rokov bol šéfredaktorom Zvolenských novín. Do dôchodku odchádzal formálne v roku 2011, nato sa stal šéfredaktorom ART3, štvrťročníka banskobystrickej Akadémie umení, a tým je dodnes. Poznáme ho tiež ako autora viacerých knižných publikácií, prednedávnom mu vyšiel titul Banskobystrické kiná v čase – čas v kinách. Mgr. Ján Beňuška, stále aktívny novinár a publicista so 41-ročnou praxou.

hk levice deti

Nech nám nemá nikto za zlé, že Michala Martikána, nášho dvojnásobného olympijského víťaza vo vodnom slalome C1 , najúspešnejšieho vrcholového športovca Slovenskej republiky, zvykneme najčastejšie spomínať ak sa hovorí niekde o športe detí. Máme na mysli hlavne deti v predškolskom veku. Jeden jeho konkrétny názor máme zaregistrovaný v našej redakčnej archívnej databáze a znie takto: "Deti sú veľmi šikovné, bystré, len s nimi treba správne pracovať. Ukázať im, že šport má zmysel. Najzákladnejšou úlohou rodičov je dostať ich k aktivite, pravidelnému pohybu, čo je pre ich zdravie podstatné. Mnohých dobrá motivácia na pohyb inšpiruje akým smerom sa vydajú, ktorý šport im bude vyhovovať pre rozvoj ich talentu. Mňa okrem vodného slalomu fascinoval, konkrétne, hokej"...

erika karova matej toth

Známy americký priemyselník Henry Ford povedal, že väčšina ľudí spotrebuje viac energie na rozhovory o problémoch, než na ich riešenie. Aj preto portál Športlandia.sk rozširuje rady svojich partnerov prostredníctvom ľudí, ktorí sa vo svojom živote problémy riešiť snažia. Medzi takých patrí aj pani Erika Karova z Banskej Bystrice, ktorá sa už 6 rokov aktívne venuje charitatívnej pomoci a benefičným podujatiam. Prečo to robí, kedy to presne začalo a aké to má výstupy, teda v čom sú tie riešenia, sa čitateľ dozvie, ak si pozorne prečíta tento rozhovor.

JSN Megazine template designed by JoomlaShine.com