Športovo - spoločenský
a filozoficko - vzdelávací portál

8133

futbal ziaci

Športová žurnalistika súčasnosti by podľa mojej skromnej mienky a dlhoročných skúseností mala pomáhať spoločnosti lepšie si v súvislostiach konkrétneho života spravovať vedomosti, aby sa potom spoločnosť mohla lepšie spravovať sama. Toto potvrdzujú viaceré osobnosti svetovej žurnalistiky, čím mi pripomínajú moje žurnalistické návraty k vysokoškolským štúdiám, keď sa vyžadovala práca eléva v médiách so skúsenými žurnalistickými bardami.

somora

Túto pravdu ponúkli napísať do titulku tohto rozhovoru tí, čo tvrdia, že ľudia, korí prepadli alkoholu, nelegalizovaným drogám, chorobnému nakupovaniu, hracím automatom, alebo ďalším škodlivým závislostiam, ak sa chcú vrátiť do plnohodnotného života, musia prebudovať hlavne svoj životný štýl, ktorý ich do toho bahna dostal. Mnohí, hlavne laici sú presvedčení, že napríklad alkoholikovi chýba pevná vôľa. Preto pije. Alkohol však užívajú aj konzumenti, pijani a mnohí nie sú pritom v tejto fáze na alkohole závislí...Aké môže mať novorodenec vôľové vlastnosti, ak sa narodí s abstinenčnými príznakmi?...

cierny assvany siekel

V redakčnej praxi internetového portálu Športlandia.sk sa snažíme rešpektovať vyrieknuté americkým priemyselníkom Henrym Fordom: „Väčšina ľudí spotrebuje viac energie na rozhovory o problémoch, než na ich riešenie“

Keďže naša skúsenosť z komunikácie s prezidentom Slovenského olympijského výboru Antonom Siekelom je iná, pre našu náročnú žurnalistickú prácu hľadáme každým rozhovorom s prezidentom Slovenského olympijského výboru také míľniky, ktoré budú riešením problémov ľudí energiou nabíjať.

nemcok duda bencik bencikova

Rubrika Hovory s partnermi získava čoraz viac na odozve vo verejnosti. Dôkazom sú pribúdajúce listy v redakčnej pošte i osobná komunikácia s mnohými čitateľmi. Keďže sa v súvislosti s túžbou po kráse ľudského srdiečka, v súvislosti s pomocou iným, načo tajiť – aj solidaritou - spomína meno a priezvisko pani Eriky Karovej, rozhodli sme sa osloviť túto matku dvoch detí a ponúknuť jej priestor v uvedenej rubrike.

marek cecho 01

Na začiatku boli jednoduché otázky:Koľko je medzi nami takých, ktorí vlastnia v sebe takú veľkú schopnosť, aby realizovali v tomto svete zložitých problémov jednotlivé prvky sebadisciplíny? Koľkí dokážeme udržiavať skutočne láskyplne a konštruktívne vzťahy v rodine i mimo nej? Kde všade sa dá v spoločenstve odrátavať, že sloboda a láska tam idú ruka v ruke? Na stretnutiach istej skupiny ľudí sa stále presviedčam, že bez sebadisciplíny, ktorá sprevádza skutočnú lásku, je sloboda vždy bezcitná a deštruktívna. To boli a sú dôvody i míľniky potrebnej spolupráce v oblasti, ktorú sa snaží priblížiť týmto rozhovorom s vydavateľom a vlastníkom internetového portálu a časopisu Svet ŠPORTU Mgr. art. Marekom Čechom.

JSN Megazine template designed by JoomlaShine.com