jagiela mazar

Z pohľadu reality a veľkej zodpovednosti, sa mojej maličkosti píše pre internetové magazíny, ktoré redigujem v spolupráci s Vami, čitateľmi a hlavne pre Vás, vzácnu čitateľskú skupinu, samozrejme nie sám, ale i s vybranou skupinou spolupracovníkov z rôznych sfér života, každý prvý riadok do tohoročnej publicistiky - veľmi ťažko.

mazar mezencev

V súvislosti pri rôznych príležitostiach – okrúhlych výročiach, vyznamenaniach, úmrtí – zvykneme aj o novinároch písať ódy. Zavše z nich robievame „nadľudí“ nevšímame si cestu, ktorou v jednotlivých obdobiach prešli, ako v nich žili všedné, „nenovinárske“ životy, ako a čo tvorili, čo ovplyvňovali, ale aj akí sú vo chvíli, o ktorej píšu o nich druhí.

jozef kuchar 02

Nie každý sa dostane do situácie, keď má verejnosti podať aspoň za priehrštie svedectva o človeku, ktorý vyše osemdesiat rokov ponúka spoločenstvu seba samého. Najskôr, tak robil ako dieťa, neskôr študentskými postojmi, potom za učiteľskou katedrou, najväčšiu časť života ako novinár, politik, telovýchovný funkcionár, človek v ktorom sa snúbi životná prax so skúsenosťou. Je to situácia náročná, zodpovedná, hlavne ak autor takej štipky z veľkosti či malosti iného - podáva s tvrdením, ktoré odpozoroval z jeho výrokov napríklad typu, že zdravý rozum je zbierka predsudkov nazhromaždených vo veku osemnástich rokov.

niznansky titulna

Ešte ani maskot budúcoročných Majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji seniorov na Slovensku medvedík Macejko s jánošíkovským opaskom nevhodil úvodné buly, ešte saneozvalanad hlavami fanúšikov v Bratislave či v Košiciach nová hokejová hymnaa už prehrávame 2:0.Neuveriteľné! Veď nevynútené chyby sú typické skôr v tenise než v najrýchlejšej kolektívnej hre, zrodenejv krajine javorového listu.Nová i mladá krv na hokejovom zväze pumpuje k zmenám a k rýchlym manažérskymrozhodnutiam. A to v čase, keď sa očakávali rozhodnutia smerujúce k stmeľovaniu hokejovej rodiny so štátnymi orgánmi, mestskými organizáciami i so širokou verejnosťou. Lebo hokej je na Slovensku nielen najúspešnejší kolektívny šport, no predovšetkým spoločenský fenomén. Na každú negatívnu správu, na každú chybu či podraz reaguje fanúšik mimoriadne citlivo. Ešte ani poriadne nevyprchali emócie po nedávnej mediálnej vojne o kreslo prezidenta, ešte sa nestratila úplne horká pachuť po organizovanom hromadnom bojkote hokejovej reprezentácie a namiesto padajúcich listov na začiatku jesene padajú zlé rozhodnutia.

bencik

V ten štvrtok som skloňoval šport. Zaspomínal si aj na to, ako vynikali mladí futbalisti Dukly Banská Bystrica na veľmi kvalitne obsadenom medzinárodnom futbalovom turnaji dorastencov v rakúskom Kremse v lete roku 1993, kde chceli okamžite kúpiť do svojho klubu z Dukly Turci Rasťa Moresa a Mareka Bažíka. Obaja spomenutí, na turnaji ktorý sledoval aj Mário Kempes, už vtedy, vo svojich ranných futbalových rokoch ponúkli futbalovému svetu, toľko futbalového majstrovstva a futbalovej krásy i umenia, že to očarilo bohatých mecenášov, oligarchov, teda vládu vo futbale najbohatších, ktorá svoju moc využíva k zištným cieľom, aby tie malé, slovenské vychádzajúce hviezdičky futbalového neba mali na oblohe svojho futbalového nebíčka, vo svojom hráčskom ekonomickom portfóliu.

JSN Megazine template designed by JoomlaShine.com