jagiela mazar

Z pohľadu reality a veľkej zodpovednosti, sa mojej maličkosti píše pre internetové magazíny, ktoré redigujem v spolupráci s Vami, čitateľmi a hlavne pre Vás, vzácnu čitateľskú skupinu, samozrejme nie sám, ale i s vybranou skupinou spolupracovníkov z rôznych sfér života, každý prvý riadok do tohoročnej publicistiky - veľmi ťažko.

niznansky titulna

Ešte ani maskot budúcoročných Majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji seniorov na Slovensku medvedík Macejko s jánošíkovským opaskom nevhodil úvodné buly, ešte saneozvalanad hlavami fanúšikov v Bratislave či v Košiciach nová hokejová hymnaa už prehrávame 2:0.Neuveriteľné! Veď nevynútené chyby sú typické skôr v tenise než v najrýchlejšej kolektívnej hre, zrodenejv krajine javorového listu.Nová i mladá krv na hokejovom zväze pumpuje k zmenám a k rýchlym manažérskymrozhodnutiam. A to v čase, keď sa očakávali rozhodnutia smerujúce k stmeľovaniu hokejovej rodiny so štátnymi orgánmi, mestskými organizáciami i so širokou verejnosťou. Lebo hokej je na Slovensku nielen najúspešnejší kolektívny šport, no predovšetkým spoločenský fenomén. Na každú negatívnu správu, na každú chybu či podraz reaguje fanúšik mimoriadne citlivo. Ešte ani poriadne nevyprchali emócie po nedávnej mediálnej vojne o kreslo prezidenta, ešte sa nestratila úplne horká pachuť po organizovanom hromadnom bojkote hokejovej reprezentácie a namiesto padajúcich listov na začiatku jesene padajú zlé rozhodnutia.

marek cecho 01

Na začiatku boli jednoduché otázky:Koľko je medzi nami takých, ktorí vlastnia v sebe takú veľkú schopnosť, aby realizovali v tomto svete zložitých problémov jednotlivé prvky sebadisciplíny? Koľkí dokážeme udržiavať skutočne láskyplne a konštruktívne vzťahy v rodine i mimo nej? Kde všade sa dá v spoločenstve odrátavať, že sloboda a láska tam idú ruka v ruke? Na stretnutiach istej skupiny ľudí sa stále presviedčam, že bez sebadisciplíny, ktorá sprevádza skutočnú lásku, je sloboda vždy bezcitná a deštruktívna. To boli a sú dôvody i míľniky potrebnej spolupráce v oblasti, ktorú sa snaží priblížiť týmto rozhovorom s vydavateľom a vlastníkom internetového portálu a časopisu Svet ŠPORTU Mgr. art. Marekom Čechom.

futbal ziaci

Športová žurnalistika súčasnosti by podľa mojej skromnej mienky a dlhoročných skúseností mala pomáhať spoločnosti lepšie si v súvislostiach konkrétneho života spravovať vedomosti, aby sa potom spoločnosť mohla lepšie spravovať sama. Toto potvrdzujú viaceré osobnosti svetovej žurnalistiky, čím mi pripomínajú moje žurnalistické návraty k vysokoškolským štúdiám, keď sa vyžadovala práca eléva v médiách so skúsenými žurnalistickými bardami.

dana zatopkova jozef mazar

Ako novinár som sa mal možnosť rozprávať s mnohými ľuďmi, ktorí vedia povedať úprimne čo to je hlad, ale viedol som množstvo rozhovorov aj s tými, ktorí sedeli na bohatých hostinách. V to ráno, keď som počul z ampliónu, že za nedávnych tuhých mrazov pochovali úrady v Slovenskej republike ďalších siedmych bezdomovcov, otvoril som dvere vlastnej garzónky a na opačnej strane chodby, v svedectve lásky, ktorej cesty sú v súčasnosti stále ťažšie a strmšie, zazrel a videl ako vie láska jedných k peniazom, korunovať iných k smrti, robiť križovatky smrti súčasného života.

JSN Megazine is designed by JoomlaShine.com