slovenski velikani

Byť na zasadnutí Spoločnosti slovenských velikánov dňa 10. marca 2020 toho roku v priestranstvách hotela Partizán na Jankovom vŕšku znamenalo pre moju publicistickú maličkosť slovenskej žurnalistiky návraty k viacerým rozhovorom s pánom profesorom Fraňom Ruttkayom, ktorý nás vyučoval dejiny slovenského novinárstva na Katedre žurnalistiky Univerzity Komenského v Bratislave, ale neskôr vyučoval aj na Fakulte masmediálnej komunikácie Univerzity Cyrila a Metoda v Trnave. Navždy sme sa s ním rozlúčili v novembri roku 2002. Nie všetci, ako jeho študenti sme sa na tomto svete rozlúčili aj s jeho odkazom pre našu prácu.

mazar castro

Bol štrnásty aprílový deň 2018. Sedel som v miestnosti určenej novinárom, aby po zápase MFK Vranov šírili svetom futbalovú históriu kraja krásnych a zaujímavých ľudí, ktorí sa tu narodili, tvorili, žili a žijú. Analyzoval som v sebe, v tej chvíli môjho vnútorného žurnalisického čerenia, práve také poslanie. Možno aj preto, lebo som sa narodil trochu ďalej, v Košiciach, kedy sa písal 3. jún 1950, ale svoj detský život som prežíval na Zemplíne. Najviac v Nižnom Hrušove, potom ako žiak Základnej školy v Rakovci nad Ondavou, Strednej všeobecnej vzdelávacej školy v Michalovciach a tej mojej, novinárskej, ktorá ma opantala na večnosť, prvými krokmi ani nie redakčného eléva, skôr novinárskeho športového analfabeta, v okresných Vranovských novinách.

erika karova matej toth

Známy americký priemyselník Henry Ford povedal, že väčšina ľudí spotrebuje viac energie na rozhovory o problémoch, než na ich riešenie. Aj preto portál Športlandia.sk rozširuje rady svojich partnerov prostredníctvom ľudí, ktorí sa vo svojom živote problémy riešiť snažia. Medzi takých patrí aj pani Erika Karova z Banskej Bystrice, ktorá sa už 6 rokov aktívne venuje charitatívnej pomoci a benefičným podujatiam. Prečo to robí, kedy to presne začalo a aké to má výstupy, teda v čom sú tie riešenia, sa čitateľ dozvie, ak si pozorne prečíta tento rozhovor.

kupele

Započúvali sme sa do jej slov keď povedala: "Kúpele zlepšujú zdravie a odbúravajú stres. Sú súčasťou komplexnej liečby, edukácie a rehabilitácie pacientov pri rôznych závažných diagnózach, pooperačných stavoch a pod. Možno aj z mylnej predstavy z minulosti, keď bol pobyt v kúpeľoch považovaný za „dovolenku“, spôsobil, že sa objavil zaujímavý výrok: Straty a nálezy vlastného zdravia a života nútia uvažovať a konať.

JSN Megazine is designed by JoomlaShine.com