patrik nemcok

Pretekár ŠK BCF Dukla Banská Bystrica Patrik Nemčok, vekom patriaci do kategórie starších žiakov si na halových majstrovstvách Slovenska 2018 v atletickej chôdzi, ktoré sa konali 28. januára 2018 v bratislavskej hale Elán pripísal na svoje konto už piaty majstrovský titul.

Hneď od začiatku sa ujal výrazného vedenia na dvojkilometrovej trati súťaže starších žiakov a v čase 8 minút 45 sekúnd a 15 stotín jeho minuloročnému premožiteľovi Hugovi Zelenákovi z ŠK ŠOG Nitra sa vzdialil o vyše dva 200 metrové okruhy.

„Patrik na národnom halovom šampionáte neponechal nič na náhodu a od začiatku do konca výrazne unikal všetkým súperom a neustále si zvyšoval náskok“, zhodnotila jeho skvelé vystúpenie funkcionárka ŠK BCF Dukla BB Lucia Kršňáková.

„Hneď na druhý deň po majstrovstvách odcestoval spolu s jeho tímovou kolegyňou Luciou Ruskovou, ktorá v kategórii dorasteniek v Bratislave obsadila druhé miesto, na sústredenie na Štrbské Pleso, kde sa budú dva týždne pripravovať spoločne s reprezentáciou Slovenska v atletickej chôdzi pod vedením ich nového trénera Ľuboša Machníka" , informovala o ďalšom programe talentovaného mladého chodca spolupracovníčka Športlandie.sk Lucia Kršňáková.

V súčasnosti je Patrik Nemčok, držiteľ piatich titulov majstra Slovenska, považovaný odborníkmi na atletickú chôdzu u nás za jedného z najväčších talentov atletickej chôdze. Nie náhodou hneď pri jeho premiére v reprezentačnom tričku získal v roku 2017 v medzištátnom stretnutí mladých, talentovaných chlapcov z viacerých krajín v chorvátskom Varaždine striebro na 3000 m trati v kategórii starších žiakov.

Erika Karová
predsedníčka ŠK BCF Dukla BB

Popis k fotografii:
Patrik Nemčok, talentovaný pretekár ŠK BCF Dukla Banská Bystrica na najvyššom stupienku vo svojej vekovej kategórii po majstrovstvách Slovenskej republiky v bratislavskej športovej hale Elán.
Foto: Erika Karová

JSN Megazine is designed by JoomlaShine.com