stanislav varga

Robiť rozhovory s futbalistami či ich trénermi nie je nikdy jednoduché. Hlavne ak viete, že máte pred sebou človeka,ktorý vzbudzuje ducha slobodného premýšľania a rozvíja cit osobnej zodpovednosti. Neviem, ani som sa nepokúšal zisťovať, že či to začal robiť už pred príchodom z rodných Lipian pri Prešove do futbalovou históriou oveľa viac opradeného Bardejova, alebo v Tatrane Prešov, kde futbalovo zrel v rokoch 1994 – 1998.

marian jung 03

Marián Jung, pretekár F 500 vo vodnom motorizme, člen Vojenského športového centra Dukla Banská Bystrica sa dnes v talianskom Borette stal majstrom sveta. Zo svetového trónu zosadil domáceho pretekára GiuseppeRossiho. Rozhodli o tom dnešné jazdy na vodnej hladine s veľmi ťažkou vodou, ktorá robila mnohým pretekárom veľké starosti.

martin haring

Cyklistické Slovensko je atraktívne. Keď na cestách Slovenskej republiky jazdili v tímoch ProTour Juraj Sagan, Michael Kolář, Erik Baška, ale aj bratia Peter a Martin Velitsovci, keď začal písať a potom troma titulmi majstra sveta skvele šíril (a dodnes tak robí k radosti všetkých Slovákov – pozn. autora článku) svoje meno a priezvisko slovenský tourminátor – Peter Sagan - ktorého mnohí označujú za najlepšieho cyklistu planéty, sledoval som z diaľky športový životopis Martina Haringa.

marian jung 01

Od piatku sa pripravuje v talianskom centre vodného motorizmu Borette na najdôležitejšie tohoročné preteky v seriáli MS vodných motoristov, kategórie F 500, pretekár Vojenského športového centra Dukla Banská Bystrica, 6 násobný majster sveta a 13 násobný majster Európy, Marián Jung.

futbal 2 liga

Čitateľ portálu Športlandia.sk dobre vie, že futbalový gordický uzol v II. lige seniorov je spletitá, zložitá vec. Každý súboj o majstrovské body v druhej najvyššej celoslovenskej súťaži mal aj vo svojom 11. kole patričné korenie. V Šamoríne a Komárne zásluhou domácich v podobe rekordného počtu gólov do sietí súperov, ale zaujímavé súboje videl futbalový divák aj na ostatných štadiónoch. Zopakujme si ešte raz výsledky 11. kola: Inter – Lokomotíva Košice 1:0, Bardejov – Banská Bystrica 1:2, L. Mikuláš – Prešov 1:0, Trebišov – Skalica 0:2, Šamorín – juniori Žiliny 6:0, Komárno – Lipany 4:0, Petržalka – Dubnica 2:1, Pohronie – Poprad 2:1.

JSN Megazine template designed by JoomlaShine.com