ruky

Rozprávali sme sa dobrú hodinu. Vlastne, aby som bol presnejší a pritom zostal úprimným, bol som rád, že mi moja spolu besedujúca dobrovoľne a trpezlivo dávala za celý ten čas hodnotnú lekciu o pretekoch automobilov do vrchu. Do tej doby som síce poznal Františka Kmeťa ako jedného z kvalitných automobilových jazdcov aj v pretekoch automobilov do vrchu, bolo mi o nich známe aj to, že sú jedným z viacerých druhov automobilového športu, v ktorom jazdci pretekajú na čas po určenej trase do stúpajúceho kopca.

frantisek kmet

Mať možnosť v živote stretnúť človeka, ktorý nehľadá senzácie sveta motorov či tajomnú a príťažlivú krásu vyblýskaných pretekárskych tátošov, ale skôr vzrušenie prenikajúce až do končekov prstov pri načúvaní tónov motora pod kapotami pretekárskych automobilov, vie byť pre publicistiku veľmi motivačné.

frantisek kmet preteky

Ak vás niekto výsledkami svojej práce upozorní, že kultúra spočíva v aktivite myslenia, vo vnímavosti ku kráse ľudských citov, možno aj vy v sebe vybudujete túžbu vtiahnuť svojho čitateľa do myšlienkového sveta takej osoby. Niekoľkonásobný majster Slovenska v jazde automobilov do vrchu, dvojnásobný majster Európy veteránov v zóne strednej Európy v pretekoch historických formulových vozidiel, banskobystrický rodák František Kmeť k takým osobnostiam športu z oblasti sveta vône benzínu rozhodne patrí. Nie len preto, že má za sebou už 7 životných krížikov, ale hlavne z dôvodu jeho hlbokej vnútornej ľudskej tajomnosti a magickej prítomnosti či bezodnej vášni k motorom automobilov vo všeobecnosti, k pretekárskym autám zvlášť.

skoda 130 rs

Priateľstvo so svojimi štvorkolesovými tátošmi je v srdiečku Františka Kmeťa zakorenené veľmi hlboko. Možno má vlásočnice korienkov uchopené v období, keď na rýchlostnom okruhu v Moste pretekali začiatkom sedemdesiatych rokov minulého storočia špeciálne cestné automobily A2 – 1 300 ccm a formuly Škoda.

JSN Megazine is designed by JoomlaShine.com