pohar jozefa venglosa

Znie to neuveriteľne, ale pravdivo. Skutočne exkluzívny štart do jarnej futbalovej sezóny budú mať chlapci U 14 – ročník narodenia 2005 a mladší, ktorí obliekajú dres Mestského futbalového klubu Dukla Banská Bystrica. Počas víkendu 19. – 20. januára toho roku nastúpia v rámci turnaja, ktorý usporadúva FC Košice pre túto vekovú kategóriu s exkluzívnym obsadením aj proti súperom zvučného mena, ktorí sú uvedení v titulku tohto článku.

banskobystricka penalticka

V sobotu 30.júna toho roku zorganizovali na Štiavničkách v Banskej Bystrici netradičná súťaž v kopaní pokutových kopov. Organizátori, Dušan Balon, bývalý dvojnásobný majster Slovenska a raz Československa v kategórii žiakov ( hral za družstvo, ktoré viedol Mgr. Peter Benedik spolu s Holecom, Praženicom, Karáskom, bratom Danielom, Strelcom, Dikaczom, Slobodníkom, Zátekom a ďalšími- pozn.autora) a Pavol Zlevský, bývalý ligový dorastenec Dukly Banská Bystrica,( v ligovom doraste Dukly hral spolu s Viktorom Pečovským, Filipom Lukšíkom, Adriánom Lučanom a ďalšími - pozn. autora), v súčasnosti tréner mládeže v Jupie Futbalová akadémia Mareka Hamšíka v Banskej Bystrici, pripravili pre nádejné talenty futbalu v meste pod Urpínom do pätnásť rokov súťaž s názvom Banskobystrická penaltička. V nej sa proti sebe postavilo dvadsaťpäť strelcov. Na bránkovej čiare sa striedalo šesť brankárov, ktorí bojovali o titul najlepšieho brankára.

slovan dudince krupina

Úprimne sa futbal bez detí skloňovať nedá. Každé veľké priateľstvo aj tých najslávnejších futbalových osobností sveta začínalo v detstve. A tak sa niet čo čudovať, ak na turnaji futbalových prípraviek, detí sedem, osem či deväťročných stretnete vzácne futbalové osobnosti. Výnimku v tomto smere nerobia ani doterajšie štyri ročníky turnaja futbalových ratolestí na slovenskom Honte, v kúpeľnom mestečku Dudince.

fk dukla

Zdá sa, že v Mestskom futbalovom klube Dukla Banská Bystrica začali systémovo budovať futbalovú kvalitu práce s malými deťmi a mládežou. „Medzi súčasnosťou a minuloročnými trampotami je v činnosti mládežníckeho futbalu pod logom Dukly v Banskej Bystrici úžasný rozdiel. Kým v minulom roku mnohí nevedeli, či vôbec mládežnícka futbalová Dukla bude pod Urpínom existovať, dnes v klube MFK skloňujeme aj na tomto dôležitom úseku kvalitu tréningového procesu, herného prejavu vo všetkých vekových kategóriách, hernú i všeobecnú disciplínu v každom mládežníckom družstve. Vznik MFK Dukla zmenil futbalové dianie neuveriteľne."

futbal mladych 03 01

Táto víkendová sobota bola znova bohatá na futbal. Ženy Banskej Bystrice, ktoré bojujú v najvyššej slovenskej súťaži nestačili v domácom prostredí na futbalovejšiu Nitru, ktorej za objektívneho rozhodovania Ivana Šimka podľahli 1:4. Nitra bola po všetkých stránkach futbalovejšia, kompaktnejšia v kolektívnom prejave, technickejšia s loptou a rýchlejšia v osobných súbojoch. Domácim dievčatám nemožno uprieť snahu, ale s úzkym kádrom, ktorý tvoria poväčšine juniorky na kolektív spod Zobora nestačili.

JSN Megazine template designed by JoomlaShine.com