banskobystricka penalticka

V sobotu 30.júna toho roku zorganizovali na Štiavničkách v Banskej Bystrici netradičná súťaž v kopaní pokutových kopov. Organizátori, Dušan Balon, bývalý dvojnásobný majster Slovenska a raz Československa v kategórii žiakov ( hral za družstvo, ktoré viedol Mgr. Peter Benedik spolu s Holecom, Praženicom, Karáskom, bratom Danielom, Strelcom, Dikaczom, Slobodníkom, Zátekom a ďalšími- pozn.autora) a Pavol Zlevský, bývalý ligový dorastenec Dukly Banská Bystrica,( v ligovom doraste Dukly hral spolu s Viktorom Pečovským, Filipom Lukšíkom, Adriánom Lučanom a ďalšími - pozn. autora), v súčasnosti tréner mládeže v Jupie Futbalová akadémia Mareka Hamšíka v Banskej Bystrici, pripravili pre nádejné talenty futbalu v meste pod Urpínom do pätnásť rokov súťaž s názvom Banskobystrická penaltička. V nej sa proti sebe postavilo dvadsaťpäť strelcov. Na bránkovej čiare sa striedalo šesť brankárov, ktorí bojovali o titul najlepšieho brankára.

fk dukla

Zdá sa, že v Mestskom futbalovom klube Dukla Banská Bystrica začali systémovo budovať futbalovú kvalitu práce s malými deťmi a mládežou. „Medzi súčasnosťou a minuloročnými trampotami je v činnosti mládežníckeho futbalu pod logom Dukly v Banskej Bystrici úžasný rozdiel. Kým v minulom roku mnohí nevedeli, či vôbec mládežnícka futbalová Dukla bude pod Urpínom existovať, dnes v klube MFK skloňujeme aj na tomto dôležitom úseku kvalitu tréningového procesu, herného prejavu vo všetkých vekových kategóriách, hernú i všeobecnú disciplínu v každom mládežníckom družstve. Vznik MFK Dukla zmenil futbalové dianie neuveriteľne."

futbal mladych 03 01

Táto víkendová sobota bola znova bohatá na futbal. Ženy Banskej Bystrice, ktoré bojujú v najvyššej slovenskej súťaži nestačili v domácom prostredí na futbalovejšiu Nitru, ktorej za objektívneho rozhodovania Ivana Šimka podľahli 1:4. Nitra bola po všetkých stránkach futbalovejšia, kompaktnejšia v kolektívnom prejave, technickejšia s loptou a rýchlejšia v osobných súbojoch. Domácim dievčatám nemožno uprieť snahu, ale s úzkym kádrom, ktorý tvoria poväčšine juniorky na kolektív spod Zobora nestačili.

slovan dudince krupina

Úprimne sa futbal bez detí skloňovať nedá. Každé veľké priateľstvo aj tých najslávnejších futbalových osobností sveta začínalo v detstve. A tak sa niet čo čudovať, ak na turnaji futbalových prípraviek, detí sedem, osem či deväťročných stretnete vzácne futbalové osobnosti. Výnimku v tomto smere nerobia ani doterajšie štyri ročníky turnaja futbalových ratolestí na slovenskom Honte, v kúpeľnom mestečku Dudince.

futbal mladych 01

Ostatný aprílový víkend potvrdil znova, že tam, kde sa organizátori príkladne starajú o systematickú prácu s deťmi v oblasti ich futbalového rastu, nechýba ani divácka kulisa. V nedeľu dopoludnia prišlo do areálu Dukly na Štiavničkách v Banskej Bytrici, kde sa nachádza ihrisko s umelou trávou, vyše 200 priaznivcov futbalu. Prišli, lebo mohli sledovať zaujímavé futbalové prezentácie futbalových prípraviek zásluhou chlapcov a dievčat v dresoch MFK Dukla Banská Bystrica a ŠK Novohrad Lučenec.

JSN Megazine template designed by JoomlaShine.com