futbal mladych bozenik

Prvý raz sme sa rozprávali na jar toho roku. Na umelej tráve v Podbrezovej – Skalici pred majstrovskou jarnou prvoligovou odvetou dorastencov U19 MFK Dukla Banská Bystrica – MŠK Žilina.

futbal mladych

Vo futbalových komentároch z II. dorasteneckej ligy U19, teda ak máme byť presní, prakticky z majstrovstiev kraja, sa často ozývajú názory, že problémom súťaže je kvalita. Slabí nestačia na najlepších, najlepší nemajú kde dlhodobo konfrontovať svoje futbalové umenie so silnými. Tvrdíme, že pravda bude niekde uprostred.

banskobystricka penalticka

V sobotu 30.júna toho roku zorganizovali na Štiavničkách v Banskej Bystrici netradičná súťaž v kopaní pokutových kopov. Organizátori, Dušan Balon, bývalý dvojnásobný majster Slovenska a raz Československa v kategórii žiakov ( hral za družstvo, ktoré viedol Mgr. Peter Benedik spolu s Holecom, Praženicom, Karáskom, bratom Danielom, Strelcom, Dikaczom, Slobodníkom, Zátekom a ďalšími- pozn.autora) a Pavol Zlevský, bývalý ligový dorastenec Dukly Banská Bystrica,( v ligovom doraste Dukly hral spolu s Viktorom Pečovským, Filipom Lukšíkom, Adriánom Lučanom a ďalšími - pozn. autora), v súčasnosti tréner mládeže v Jupie Futbalová akadémia Mareka Hamšíka v Banskej Bystrici, pripravili pre nádejné talenty futbalu v meste pod Urpínom do pätnásť rokov súťaž s názvom Banskobystrická penaltička. V nej sa proti sebe postavilo dvadsaťpäť strelcov. Na bránkovej čiare sa striedalo šesť brankárov, ktorí bojovali o titul najlepšieho brankára.

pohar jozefa venglosa

Znie to neuveriteľne, ale pravdivo. Skutočne exkluzívny štart do jarnej futbalovej sezóny budú mať chlapci U 14 – ročník narodenia 2005 a mladší, ktorí obliekajú dres Mestského futbalového klubu Dukla Banská Bystrica. Počas víkendu 19. – 20. januára toho roku nastúpia v rámci turnaja, ktorý usporadúva FC Košice pre túto vekovú kategóriu s exkluzívnym obsadením aj proti súperom zvučného mena, ktorí sú uvedení v titulku tohto článku.

fk dukla

Zdá sa, že v Mestskom futbalovom klube Dukla Banská Bystrica začali systémovo budovať futbalovú kvalitu práce s malými deťmi a mládežou. „Medzi súčasnosťou a minuloročnými trampotami je v činnosti mládežníckeho futbalu pod logom Dukly v Banskej Bystrici úžasný rozdiel. Kým v minulom roku mnohí nevedeli, či vôbec mládežnícka futbalová Dukla bude pod Urpínom existovať, dnes v klube MFK skloňujeme aj na tomto dôležitom úseku kvalitu tréningového procesu, herného prejavu vo všetkých vekových kategóriách, hernú i všeobecnú disciplínu v každom mládežníckom družstve. Vznik MFK Dukla zmenil futbalové dianie neuveriteľne."

JSN Megazine is designed by JoomlaShine.com