futbal 2 liga

V chladný piatkový podvečer bolo na súboj 23. kola II. futbalovej ligy medzi FK Pohronie a MFK Dukla zvedavých vyše 1 400 divákov, ktorí videli na kvalitnej hracej ploche vďaka obom mužstvám zaujímavý súboj. Ten v konečnom účtovaní vyznel priaznivejšie pre mužstvo spod Urpína. Rovnako úspešnejší boli aj na zápase prítomní banskobystrickí diváci, z ktorých dominovali sústavným vysoko fair – play športovým povzbudzovaním členovia FAN klubu banskobystrickej mestskej Dukly. Napočítali sme ich v priestore pre nich vyhradenom takmer 200, aby sa im po zápase prišli poďakovať samotní hráči v tradičnom červeno- bielom oblečení.

futbal 2 liga

Futbalové dozrievanie mestskej druholigovej Dukly Banská Bystrica potrebuje trpezlivosť, ale čím ďalej tým viac, hlavne na domácom štadióne, predovšetkým bodovú ostražitosť. Prikazuje to bodová matematika, herný potenciál s ktorým MFK Dukla vstúpila do jarnej odvety a hlavne i počtovanie tých druhých.

futbal 2 liga

Celkom 10 kôl odohrali druholigoví futbalisti o majstrovské body vo futbalovej sezóne 2018/2019. Zatiaľ čo mnohí pasovali za absolútneho lídra súťaže futbalistov Skalice, iní pozorne sledovali súboje mužstiev z dna tabuľky a hru nováčikov súťaže. Doterajšie zápasy ukázali, že v súťaži môže vyhrať každý z každým. V tomto kole si gólové kopačky obuli hráči Tatrana Prešov, ktorí dali Trebišovu 3 góly a žiaden nedostali. Po víťazstve znova premiešali stred tabuľky.

futbal 2 liga

Čitateľ portálu Športlandia.sk dobre vie, že futbalový gordický uzol v II. lige seniorov je spletitá, zložitá vec. Každý súboj o majstrovské body v druhej najvyššej celoslovenskej súťaži mal aj vo svojom 11. kole patričné korenie. V Šamoríne a Komárne zásluhou domácich v podobe rekordného počtu gólov do sietí súperov, ale zaujímavé súboje videl futbalový divák aj na ostatných štadiónoch. Zopakujme si ešte raz výsledky 11. kola: Inter – Lokomotíva Košice 1:0, Bardejov – Banská Bystrica 1:2, L. Mikuláš – Prešov 1:0, Trebišov – Skalica 0:2, Šamorín – juniori Žiliny 6:0, Komárno – Lipany 4:0, Petržalka – Dubnica 2:1, Pohronie – Poprad 2:1.

futbal 2 liga

Možno si mnohí povedia, načo na takú tému úvaha po odohranom šiestom futbalovom kole. Stačí uviesť výsledky, ktoré už všetci pozorní priaznivci futbalu zaregistrovali a tak vedia, že v 6. kole futbalovej ligy sezóny 2018/2019 boli tieto: Skalica – juniori Žiliny 5:1, Bardejov – Trebišov 0:3, MFK Dukla Banská Bystrica – Šamorín 1:1, Tatran Prešov - Komárno 1:2, Poprad - Lokomotíva 2:1, Dubnica nad Váhom - Inter 5:1, Lipany - L. Mikuláš 0:2 a Petržalka - Pohronie 1:1. Tie tabuľkovým účtovaním potvrdzujú doterajšie analytické hodnotenia na portále Športlandia.sk, ktoré vyznievajú priaznivo pre vedúce celky súťaže, najmä pre Skalicu, Komárno , Liptovský Mikuláš a Pohronie, mužstvá z čela tabuľky. Z nich až 3 zatiaľ neokúsili trpkosť prehry. Aj banskobystrická Dukla od prvého kola, kedy dosť nešťastne prehrala v Skalici, nedarovala v ďalších zápasoch svojim súperom víťazstvo.

JSN Megazine template designed by JoomlaShine.com