futbal 2 liga

Čitateľ portálu Športlandia.sk dobre vie, že futbalový gordický uzol v II. lige seniorov je spletitá, zložitá vec. Každý súboj o majstrovské body v druhej najvyššej celoslovenskej súťaži mal aj vo svojom 11. kole patričné korenie. V Šamoríne a Komárne zásluhou domácich v podobe rekordného počtu gólov do sietí súperov, ale zaujímavé súboje videl futbalový divák aj na ostatných štadiónoch. Zopakujme si ešte raz výsledky 11. kola: Inter – Lokomotíva Košice 1:0, Bardejov – Banská Bystrica 1:2, L. Mikuláš – Prešov 1:0, Trebišov – Skalica 0:2, Šamorín – juniori Žiliny 6:0, Komárno – Lipany 4:0, Petržalka – Dubnica 2:1, Pohronie – Poprad 2:1.

futbal 2 liga

Celkom 10 kôl odohrali druholigoví futbalisti o majstrovské body vo futbalovej sezóne 2018/2019. Zatiaľ čo mnohí pasovali za absolútneho lídra súťaže futbalistov Skalice, iní pozorne sledovali súboje mužstiev z dna tabuľky a hru nováčikov súťaže. Doterajšie zápasy ukázali, že v súťaži môže vyhrať každý z každým. V tomto kole si gólové kopačky obuli hráči Tatrana Prešov, ktorí dali Trebišovu 3 góly a žiaden nedostali. Po víťazstve znova premiešali stred tabuľky.

futbal fans

Futbal je moja vášeň od detstva. Už ako malý chlapec som obdivoval tých futbalistov, ktorí odovzdali na ihrisku všetko, aby dosiahli svoj cieľ. Obdivoval som tie typy, ktorí prístupom svojej hry dokázali motivovať nás, vtedy futbalové deti, tých, ktorí boli našimi vzormi a autoritami, lebo nás prinútili zvýšiť naše futbalové úsilie do absolútneho maxima a tvrdo, aj individuálne ténovať každý deň. Verím v emócie, ale nerád píšem o tých, ktorí hrajú futbal a robia ho len pre peniaze. Tvrdím, že pre skvelých futbalistov, ktorých obdivuje celý svet, futbal nie je len hrou, ale životným štýlom.

futbal 2 liga

Možno si mnohí povedia, načo na takú tému úvaha po odohranom šiestom futbalovom kole. Stačí uviesť výsledky, ktoré už všetci pozorní priaznivci futbalu zaregistrovali a tak vedia, že v 6. kole futbalovej ligy sezóny 2018/2019 boli tieto: Skalica – juniori Žiliny 5:1, Bardejov – Trebišov 0:3, MFK Dukla Banská Bystrica – Šamorín 1:1, Tatran Prešov - Komárno 1:2, Poprad - Lokomotíva 2:1, Dubnica nad Váhom - Inter 5:1, Lipany - L. Mikuláš 0:2 a Petržalka - Pohronie 1:1. Tie tabuľkovým účtovaním potvrdzujú doterajšie analytické hodnotenia na portále Športlandia.sk, ktoré vyznievajú priaznivo pre vedúce celky súťaže, najmä pre Skalicu, Komárno , Liptovský Mikuláš a Pohronie, mužstvá z čela tabuľky. Z nich až 3 zatiaľ neokúsili trpkosť prehry. Aj banskobystrická Dukla od prvého kola, kedy dosť nešťastne prehrala v Skalici, nedarovala v ďalších zápasoch svojim súperom víťazstvo.

2 futbalova liga

Nevšedná otázka, ktorá sa núka verejne nastoliť po odohratí prvých piatich kôl našej druhej najvyššej futbalovej súťaži. Aj preto, lebo medializácia tejto hry má rôzne parametre, spôsoby, rôzne funkcionárske, trénerské, hráčske, rozhodcovské či divácke skúsenosti, zážitky, postrehy. Portál Športlandia.sk sa pokúša pozornejšie všímať tých, ktorým nie sú ľahostajné tradičné ľudské, občianske ani športovo – kultúrne hodnoty.

JSN Megazine template designed by JoomlaShine.com