futbal 2 liga

Celkom 10 kôl odohrali druholigoví futbalisti o majstrovské body vo futbalovej sezóne 2018/2019. Zatiaľ čo mnohí pasovali za absolútneho lídra súťaže futbalistov Skalice, iní pozorne sledovali súboje mužstiev z dna tabuľky a hru nováčikov súťaže. Doterajšie zápasy ukázali, že v súťaži môže vyhrať každý z každým. V tomto kole si gólové kopačky obuli hráči Tatrana Prešov, ktorí dali Trebišovu 3 góly a žiaden nedostali. Po víťazstve znova premiešali stred tabuľky.

Tabuľkové postavenie je z kola na kolo iné. Na špic sa znova vyšvihli futbalisti Komárna, ktorí odohrali zaujímavý súboj s juniormi Žiliny. Domáca prehra s Lokomotívou Košice nezanechala na hráčoch z Komárna herné a hlavne psychické boľačky, futbalisti v modro- bielom oblečení začali pod Dubňom pred najmenšou návštevou kola (zápas sledovalo ani nie 200 divákov) aktívne, hneď v prvých minútach kopali za sebou 2 rohy, ale prvý gól dostali v 23. minúte hry po krásne centrovanej lopte z hĺbky poľa, ktorú hlavičkou poslal za chrbát bezmocného Slávika osamotený Filip Balaj. Obrana Komárna zrejme zaspala. Po zmene strán však najskôr Kristóf Domonkoš vyrovnal a v 73. minúte dal Samír Nurkovič svoj ôsmy gól v súťaži a spolu s Miladinom Vujoševičom, hráčom Dubnice a popradským Stanislavom Šestákom vedú tabuľku najúspešnejších strelcov.

Na streleckú nemohúcnosť doplatili prehrami viaceré mužstvá aj v tomto kole. Prekvapuje to u Skalici, ktorá doma podľahla Pohroniu Žiar nad Hronom, Dolná Ždaňa 0:2 gólmi, ktoré dávali striedajúci hráči. Najskôr po dvojminútovom pobyte na ihrisku bol úspešný Patrik Košuda a druhý gól pridal Marek Frimmel.

Smútok a hlavne veľká starosť zavládli na banskobystrických Štiavničkách, kde hrala domáca MFK Dukla už v piatok pred zatiaľ najslabšou diváckou kulisou s Tatranom Liptovský Mikuláš. A hrala zle. Na neslaný – nemastný futbal sa prišlo pozrieť ani nie 600 divákov. Hostia z Liptova hrali toľko, koľko potrebovali, ale zápas mdlé publikum futbalovou krásou nezobudil.

Ku kvalite neprispeli ani rozhodcovia. Hlavný Čiernik si zrejme nepotykal s čítaním futbalovej hry už dávnejšie a čiarový Benko robil základné, školácke chyby pri vhadzovaní lopty do hry. Čiarovým rozhodcom za slušný peniaz, ktorý by mal odrážať kvalitu ich výkonov tolerujeme aj to, čo patrí k futbalovej abecede a čo sa kvalitnými rozhodcami netoleruje ani v prípravke! Či snáď aj funkcionárska futbalová veľkorysosť sa merá a cení realizáciou a toleranciou najzákladnejších chýb? Ak áno, čudné móresy rozhodcovskej praxe. Nechce sa veriť aby existovali... V každom prípade je ťažké aj publicistovi mlčať, keď vidí futbalovú bolesť. Odozvy od odborníkov, že existujú aj horšie pískajúci rozhodcovia neobstojí. Futbal rozhodcovskou nekvalitou nemožno odsúvať do neslobodna ich verejnej kritiky. 

Chváliť rozhodne nemožno ani slabú produktivitu MFK Dukla Banská Bystrica, ktorá už prehrala tretí zápas najtesnejším rozdielom 0:1, čo navráva, že sa tam v mužstve niečo deje. Hlavne ak mužstvo spod Urpína v II. lige nevyhralo za sebou šiesty zápas!...

Už po 11.kole môže byť poradie na dne tabuľky celkom iné. Bude sa hrať zápas Bardejov – Banská Bystrica, Trebišov privíta Skalicu a Šamorín, ktorý je predposledný juniorov ligovej Žiliny. Lipany cestujú do Komárna a iste zaujímavý bude zápas Interu s Lokomotívou Košice, lebo zdá sa, Lokomotíva už 2 zápasy nabrala víťaznú paru. Príťažlivosť sľubujú aj súboje Pohronia s Popradom, Tatrana Liptovský Mikuláš s Tatranom Prešov a Petržalky s nevyspytateľnou Dubnicou.

Uvidíme. Po 29.septembri budeme možno múdrejší.

Jozef Mazár

Popis k titulnej fotografii:
Čo môže prezrádzať táto snímka? Bezmocnosť trénera Dušana Tótha? Neschopnosť či nechuť jeho zverencov dávať góly? Alebo nie snáď polihovanie súperových hráčov na trávniku Dukly na banskobystrických Štiavničkách?...Každá alternatíva môže byť pravdivá. Vždy za iných okolností. Ale o tom možno niekedy v inom článku a iným žánrom. Tentoraz nám fotografia spolupracovníka Sama Telucha slúži ako ilustračná k napísanému po 10. kole II. futbalovej ligy dospelých.

JSN Megazine template designed by JoomlaShine.com