tj slovan dudince

Posledný tohoročný futbalový víkend som strávil s redakčným blokom na dvoch útulných futbalových štadiónoch. Nie veľkých. Na Honte v kúpeľnom mestečku Dudince a takmer pod majestátnym Urpínom, v Kremničke pri Banskej Bystrici. V sobotu som so záujmom sledoval majstrovské futbalové stretnutia žiakov v kategóriách U13 a U15 medzi Slovanom Dudince a MFK Vígľaš – Pstruša, teda na strednom Slovensku, kde súťažne pôsobia oba kolektívy v III. lige skupiny C, po nich som bol spolu s nie celou stovkou divákov zvedavý aj na súboj dorastencov Slovana Dudince, ktoré nastúpili k zápasu o majstrovské body IV. ligy proti rovesníkom ŠK Prameň Kováčová. Nuž a v nedeľu pribudol futbalový zápas dospelých o body v III. lige skupiny Stred. Súperili v ňom MFK Dukla Banská Bystrica a Oravské Veselé.

3 liga stred

Tohoročná treťoligová futbalová jar, skupiny Stred, ktorej sa športlandia.sk rozhodla systémovo venovať dostala prostredníctvom zimy zaujímavý prológ. Napísali ho mužstvá, ktoré napriek nežičlivosti futbalového počasia odohrali svoje nedeľňajšie majstrovské futbalové zápasy zápasy.

futbalisti liptovsky hradok

Keď sme sa v redakcii internetového portálu Športlandia.sk rozhodovali dať či nedať počas jarnej časti futbalového ročníka 2017/2018 pod drobnohľad III. futbalovú ligu skupiny stred, zvažovali sme viacero súvislostí. Napríklad aj to, že mnohí funkcionári mužstiev dospelých, ktorí od Lučenca cez Banskú Bystricu, Rimavskú Sobotu, Liptovský Hrádok, Kalinovo, Námestovo, Krásno nad Kysucou, Žarnovicu, Martin, Oravské Veselé, Čadcu, Novú Baňu, Liptovskú Štiavničku, Tepličku nad Váhom, Fiľakovo a Detvu v spomínaných mužstvách súčasnej III. ligy dospelých futbal kormidlujú sa dobre poznajú a striehnu - zároveň vedia, že čo je vo futbalovom živote dôležité je často očami neviditeľné!

dragun kocian sivy bnedik holly medved toth

Je veľkým omylom domnievať sa, že druhý nepostrehol to, čo sme postrehli my sami. Preto je potrebné byť objektívnym a povedať, súčasná III. liga skupiny Stred bude v Slovenskej republike počas tohoročnej jari veľmi zaujímavá. Úlohou našej Dukly bude hrať konštruktívny, útočný futbal, lebo len taký je zárukou, že dokáže prilákať divákov“ povedal pre portál Športlandia.sk Milan Smädo, jeden z hlavných organizátorov života v MFK Dukla Banská Bystrica.

JSN Megazine is designed by JoomlaShine.com