mfk vranov tatran presov

Príležitosti uskutočňovať sny robia aj futbal zaujímavejším. Pravdu obsiahnutú v prvej vete tohto článku potvrdia iste mnohí kvalitní futbalisti tak z I., ale aj II. či III. ligy, ostatné súťaže nevynímajúc. Tí, ktorí ho hrali so zápalom a kvalitne pred rokmi, ale aj mnohí futbalisti dní dnešných.

Keď sme boli v sobotu na zápase II. kola III. ligy futbalovej sezóny 2019/2020 o dôležité majstrovské body medzi MFK Vranov a 1.FC Tatranom Prešov vypočuli sme si o snoch hrať vyššiu súťaž viaceré rozhovory. Tými, ktorí o tom rozprávali sa prišli pozrieť na súboj o dôležité body z Prešova, Humenného, Giraltoviec, spoznali sme tam funkcionárov futbalu dokonca zo Šarišských Michalian, nechýbali ani fanúšikovia futbalu z blízkych i vzdialenejších obcí okresného mestečka horného Zemplína – Vranova nad Topľou. Všetci videli dramatický futbal so skvelými výkonmi brankárov, potleskom, alebo povzdychom sprevádzali vtipné útočné akcie zakončované pohotovou a častou streľbou.

Oveľa menej z vyše tisícky prítomných divákov mali možnosť po zápase skloňovať futbal a postup s bývalým skvelým pravým krídlom niekdajšej  Bukózy Vranov, dnes prezidentom MFK Vranov, JUDr. Miroslavom Novákom. My sme takú možnosť dostali, aby sme najskôr mohli aspoň okrajovo zaspomínať na zlaté, zašlé futbalové časy bývalých predchodcov dnešného MFK Vranov, Lokomotívy či Bukózy.

Nuž, pán prezident, tá stolička, ktorá patrí v klube prezidentovi, so sebou nesie spravidla aj vážne futbalové, ba často futbalovo – spoločenské smerovanie. Ako znie v tomto prípade?

Robíme všetko pre futbal a ním aj pre celkovú spoločensko – športovú a životnúklímu tak, ako by sme na konci svojho života listovali vo svojom vlastnom životopise a narazili sme práve na tú kapitolu, ktorá približuje jeho súčasný úsek v podskupine futbal. Dnešný bol z oboch strán kvalitný. Analýzy prenechajme trénerom, divákom samotným, lebo nám sa patrí zamýšľať nad tým čo ešte musíme zmeniť, aby bola kvalita hry už v ďalšom zápase, teda v stretnutí MFK Vranov - MFK Humenné, ktoré sa uskutoční vo Vranove v sobotu 10.augusta toho roku so začiatkom o 16.30 hod ešte lepšia a za ešte hojnejšej účasti priaznivcov futbalu i jeho osobností. Hráčskych, funkcionárskych z čo najširšieho okruhu spoločenského života medzi isto viac ako tisícovým zástojom verných fanúšikov futbalu.

Aj stretnutie Vranova s 1. FC Tatran Prešov bolo skvelé, divák sa bavil na nádherných technických kúskoch nie len vášho hráča s číslom 10, ktoré mal na drese VisdomUdaKanu, muž čiernej pleti, ale skvele aplaudoval aj po famóznych zákrokoch brankárov Martina Kapraľa v drese Vranova a Milana Vincléra, ktorý chránil futbalovú svätyňu mužstva z metropoly Šariša. Ako toto vnímal bývalý skvelý futbalista, dnes prezident klubu, ktorý je pokračovateľom slávnej éry futbalu Vranova z čias keď hral Vranov II. ligu, alebo jeho hráči obliekali dresy mládežníckych výberov ešte československých reprezentačných družstiev?

Podaktorí tiež na tribúne spomínali z histórie futbalu vzácne priezviská. Počul som ako rozoberali skvelé zákroky československého reprezentanta, brankára Morávka, ktorý tu obliekal druholigový dres Vranova a spolu s pánmi futbalistami Poliakom, Bérešom, Laczom, Čatlošom, Novákom a ďalšími šírili futbalovým Československom meno nášho mesta a futbalu v ňom. K menám a priezviskám Mikuláš Sabol, Jaroslav Boroš, František Hoholko, Ján Imro, Vladimír Goffa, Walter Sestrienka a Jaroslav Kentoš, všetko odchovancov futbalu vo Vranove, ktorí si zahrali v mládežníckych, či seniorských tímoch Česko-Slovenska a Slovenska by mali pribúdať ďalšie. I keďnajznámejšou osobnosťou ešte isto dlho vo svetovom futbale zostane meno a priezvisko bývalého skvelého medzinárodného rozhodcu VojtechaChristova. Z jeho brilantného životopisu môžeme spomenúť účasť na MS1982 v Španielsku, MS 1986 v Mexiku, ME 1984 vo Francúzsku,ale i iné zaujímavé futbalové príbehy. Naši chlapci však v súčasnosti píšu svoj futbalový životopis súčasnej III. ligy v skupine Východ a preto sa nám patrí popri výchove futbalovej mládeži tam upriamiť našu pozornosť.

Dobre. Rešpektujeme. Takže ako sa vám javí súčasná súťaž?

Hrajú v nej viaceré výborné kolektívy. Z viacerých zápasov idú správy o výbornej úrovni futbalu. Tak tomu bolo napríklad v zápase nováčika z Kalše proti 1. FC Tatranu Prešov, ale napríklad Kalša s viacerými známymi tvárami z ligových ihrísk hrala výborne doma aj proti nám. Z nášho mužsta síce odišlo mnoho hráčov po skončení minulej sezóny, spomenúť môžem Maka,Kulicha, Mihóka,Jakubova, Polačka, Veselovského, Baráta, Ficka či Marcinku, ale náš tréner začal stabilizovať káder s inými. Práve v drese Humenného prídu naši bývalí futbalisti bojovať o štít neporaziteľnosti v už spomenutú najbližšiu sobotu na náš trávnik. Rovnako však budú tuho zápoliť o víťazstvá aj futbalisti Lipian, Stropkova,Prešova,Kalše, Revíšť, Popradu „B“Sniny a ďalších mužstiev o dôležité majstrovské body. Hrajeme súťaž veľmi náročnú a vyrovnanú.

Znie to dosť všeobecne, diplomaticky. Koho favorizujete za najhorúcejšieho favorita súťaže?

Myslím si, že sa o prvenstve rozhodne medzi 1.FC Prešov, Humenným, Stropkovom, ale pozor aj na rezervu Popradu, ktorá hrala v Šarišských Michaľanoch skvele. Domnievam sa, že na vyššie priečky sa posunú aj Šarišské Michaľany.My by sme tiež radi zotrvali v tej skupine mužstiev, medzi ktorými sa bude rozhodovať o postupe. Ale zdôrazňujem, v tejto súťaži niet slabého súpera.

Ďakujeme za čitateľa i futbalového fanúšika. Práve preto týmto článkom otvárame rubriku: Góly a futbal III.ligy skupiny Východ. Na www.sportlandia.sk v každý štvrtok večer. Analyticky, prostredníctvom názorov, otázok a odpovedí, ale už najbližšie aj s ponúknutým portrétom osobnosti z treťoligových futbalových trávnikov.

Peter Ondavský

Popis k titulnej fotografii:
Aj tento záber približuje aké herné situácie videl divák v zápase MFK Vranov – MFK Humenné.Jeden z mnohých zaujímavých herných súbojov takto zachytil fotoobjektívom dvorný fotograf a spravodajca z oblasti futbalového diania MFK Vranov, Imrich Mako.

JSN Megazine template designed by JoomlaShine.com