marian posa fedcup slovensko rusko

Pozornosť športového víkendu Slovákov bude patriť v dňoch 10. - 11. februára toho roku nie len ZOH v Pchjongčangu, ale aj tenisovému Fed cupu.

"Je už dávnejšie známe, že nádej zahrať si v roku 2018 medzi elitou tejto súťaže definitívne zhasla na minuloročnom augustovom valnom zhromaždení ITF vo Vietname. Tam neschválili návrh na rozšírenie svetovej skupiny ženského tenisového Fed cupu z ôsmich na šestnásť reprezentačných tímov.

A tak budú hrať naše reprezentantky doma v II. svetovej skupine proti atraktívnemu Rusku. Bol som v stredu 7. februára 2018 na tréningu našich reprezentantiek. Sledoval som naše dievčatá Magdalénu Rybárikovú, Janu Čepelovú, Viktóriu Kužmovú a Karolínu Schmiedlovú. Toto kvarteto figuruje v nominácii na stretnutie 1. kola II. svetovej skupiny Pohára federácie proti Rusku. Ako je dávnejšie známe, atraktívny súboj sa uskutoční na tvrdom povrchu Deco Color v bratislavskom NTC. Rusky sa predstavia v omladenom zložení so štvoricou Natalia Vichľancevová, Aleksandra Potapovová, Anna Kalinská a Veronika Kudermatovová.

Okrem bývalých grandslamových víťaziek Marie Šarapovovej a Svetlany Kuznecovovej sa v Bratislave z Rusiek nepredstavia ani Anastasia Pavľučenkovová, Daria Kasatkinová, Jelena Vesninová či Jekaterina Makarovová.

Úvodné sobotňajšie dvojhry odštartujú o 15.30 h. V nedeľu od 15.00 sú na programe ďalšie dva single a záverečná štvorhra. Hlavným rozhodcom bude Talianka Maria Cristina Barbaranová, v úlohe empajrových arbitrov sa predstavia Švéd Louise Azemall Engzell a Francúz Alexandre Robein.

Hrá sa s loptičkami značky Dunlop Fort All Court. V singlovom rebríčku WTA je z Rusiek momentálne najvyššie Svetlana Kuznecovová, ktorej patrí ôsma priečka. Vesninová je 19., Anastasia Pavľučenkovová 23. mieste. Aj keď najlepšie hrať nebudú, napriek tomu si myslím, že Rusko má silný tím aj s druhým sledom hráčok. Naše dievčatá budú potrebovať športovú divácku podporu. Prídeme aj s našim bubnom podporiť tento súboj. Rusko osobne vnímam ako výzvu potvrdiť na dvorcoch, že aj náš mladý tím má svoju tenisovú kvalitu" povedal pre portál Športlandia.sk fair - play zanietený športový fanúšik Marián Poša (na úvodnej snímke so svojim nezastupiteľným bubnom) známy svojim povzbudzovaním na mnohých atraktívnych súbojoch našich reprezentantov.

"Naše dievčatá favorizujem na základe toho, čo som na tréningu videl. Verím, že v tomto súboji budeme úspešní a pôjdeme ďalej" boli jeho slová, ku ktorým pridal aj svoju fotografiu z NTC, kde na podobných medzištátnych stretnutiach sa zúčastňuje pravidelne už vyše 2 roky.

Peter Hronček

Foto: archív Športlandia.sk

JSN Megazine template designed by JoomlaShine.com