krnacky helpa

Keď mal jeden z hlavných organizátorov víkendových pretekov na Heľpe stručne pomenovať 17. tohoročný február vyslovil titulok: Heľpa, krne a skvelá trať. Myslíme si, Pavol Siman, bol výstižný.

Chotár tejto obce sa rozprestiera vo veľmi rozdielnych nadmorských výškach, výrazne sa tu prejavujú znaky výškovej zonálnosti klimatických ukazovateľov. Najvyššie položené časti územia Heľpy, vrcholové partie hrebeňa Nízkych Tatier, sú už súčasťou územia Národného parku Nízke Tatry. Do južnej časti chotára zasahuje významná štátna prírodná rezervácia Veľká Stožka. Trať bola v Heľpe pre ďalšie kolo Slovenskej ligy dlhá 1 400 metrov a mala 200 metrové prevýšenie.

Pretekári si jej kvalitu pochvaľovali a diváci sa dobre vďaka zaujímavým výkonom 33 osádok zabávali. Mnohí z tých vyše 200 prítomných, vraj, pôjdu tých svojich povzbudiť už v najbližšiu sobotu na svahy Šumiaca. Výsledková listina z Heľpy prezrádza záujemcom znova veľmi veľa. Okrem poradie a zostáv osádok aj ich vyhliadky na súboje v ďalšom kole Slovenskej krňačkovej ligy.

Tu prinášame výsledky z Heľpy.

Peter Hronček

Popis k titulnej fotografii:
Aj na koncoch Heľpy súťažili pretekári v tohoročnej Slovenskej rňačkovej lige s veľkým elánom a bojovým nasadením. Zvíťaziť chcel každý. Cieľom ako prví aj tu však prešli iba tí najrýchlepší.
Foto: Ján Miškovič

JSN Megazine template designed by JoomlaShine.com