hokej

Vážení fanúšikovia hokeja, pripravované finále medzi HK LEVICE - HKM RIMAVSKA SOBOTA, ktoré sa malo uskutočniť 23.02.2019 v Aréne Brezno sa ,žiaľ, neuskutoční. Aj napriek dohode na Ligovej komisii o mieste stretnutia a zásadnému nesúhlasu klubu HK Levice o zmene miesta z Brezna na Detvu, sa dnes na žiadosť HKM Rimavská Sobota rozhodlo na VV SZĽH, že sa duel odohrá v Detve.


Toto konanie je zo strany HKM Rimavská Sobota absolútne neférové! a vedenie HKM Rimavská Sobota túto informáciu nijakým spôsobom neoznámi dohodnutému organizátorovi HK BREZNO. Ani len žiadna zmienka o tom, že tak uvažujú!!! HK Brezno dnes o 18:40 obdržal mail od SZĽH, kde bolo toto rozhodnutie na podnet HKM Rimavská Sobota uvedené do platnosti. Od zasadnutia zástupcov oddielov druholigových klubov (ZOKU) v Hronseku nás nikto, ale absolútne nikto, z HKM Rimavská Sobota neinformoval, o tom že uvažujú o zmene miesta prípadného tretieho stretnutia. Keď sme ponúkli naše mesto a Arénu, pre boje o tretie miesto a finále, ani jeden klub nepovedal rozhodne nie. Ani jeden nemal námietky. (Dohoda bola tak, aby to oba kluby mali na pol cestu, teda približne rovnako)

Pre nás to teda znamenalo, pripraviť boj o tretie miesto a finále na najvyššej možnej úrovni, ktorú sme mohli poskytnú podľa našich možnosti. Nechceli sme to robiť pre nič iné,ako len pre divákov a samotné kluby, účastníkov o tretie miesto a finále.

HK BREZNO dnes ráno náhodou obdržal info, že sa niečo deje a tak vedenie okamžite po obdržaní tejto informácie telefonicky kontaktovalo vedenie HKM Rimavská Sobota. Po vzájomnom telefonáte nám bolo sľúbené, že nás HKM Rimavská Sobota bude o tejto veci informovať hneď ako bude mat informáciu. Doteraz sa tak nestalo!!!

Je zvláštne, že tu všetci vravíme, ako by sme to mali robiť, čo by sme mali spraviť, aby šiel hokej dopredu a dnes opäť zistime, že ani len tie najjednoduchšie veci ( komunikácia) nedokážeme zrealizovať a tak isto sa tu dejú praktiky, ktoré s férovosťou nemajú nič spoločné . A najkrajšie na tom všetkom je, že to odobril aj zvaz.

Najprv mi išla na jazyk otázka: Prečo to tak HKM Rimavská Sobota strašne tlačilo?.... Argumenty boli náklady a cesta, ale prečo potom riešili aj Prievidzu???

No podľa zistených info už teraz viem , že to, veru, nie je rozpočet ani cesta....

Dnes je deň, kedy mám chuť zabaliť celý hokej.

PS: Verím, že pán LUPTAK to finále pripraví na najvyššej možnej úrovni a že si finalisti a diváci toto podujatie užijú. Nech zvíťazí lepší.

Peter ŠULEJ,
člen Výkonného výboru HKBrezno.

Redakčná poznámka: Pán Šulej! Jedna pripomienka k obsahu textu vašej informácie. Píšete: „Päť dni pred finále sa zmení miesto stretnutia“ dovoľujeme si poopraviť Vašu štylizáciu...ono, to miesto sa nezmenilo samo od seba. Našli sa jednotlivci, ktorí majú dôvody, aby sa tak stalo. Zmenili ho tí ľudia, pre ktorých je skutočná láska k hokeju na slovenskom vidieku zábavnou bábikou. Šéfredaktor portálu www.sportlandia.sk to nazval „chaplinovský spôsob hokejovej zábavy“ aj za peniaze z rozpočtu tohto štátu pre funkcionárov Slovenského zväzu ľadového hokeja. Teda, ktorí funkcionári sa o to, menovite, zaslúžili sa slovenský hokejový fanúšik sotva dozvie. Hoci má právo poznať mená a priezviská tých zástupcov Výkonného výboru, ktorí prišli s návrhom urobiť to, čo nikto nenájde ani v smerniciach pre organizovane v poradí 3. ( tretieho) finálového stretnutia o víťaza II. ligy seniorov v hokejovom ročníku 2018/2019. Veru, čudné móresy panujú v súčasnom Slovenskom zväze ľadového hokeja. Predpokladáme, že svoje k tomu SZĽH i hokejovej verejnosti možno povedia aj zástupcovia HK Levice i ostatní, ktorí boli na spomenutom rokovaní v Hronseku. Nakoniec, ak spomenutí členovia Výkonného výboru majú čisté svedomie a vyvrátia napísané, nevidíme problém, aby sa obdobným listom ako to urobilo Brezno či redakcia internetového portálu www.športlandia.sk nevyjadrili so svojimi podpismi verejnosti. Nechce sa nám veriť, aby vo Výkonnom výbore SZĽH nepracovali čestní, statoční a hokej úprimne milujúci ľudia.

Popis k titulnej fotografii:
Nechce sa nám veriť, aby si pred takými praktikami aké sa vyskytujú v popisovanej udalosti zakrývali či aj malé hokejové ratolesti.
Foto: prevzaté z obrázkov Hokej zadarmo

JSN Megazine template designed by JoomlaShine.com