hk levice

Každý, aj ten priemerne ladený hokejový fanúšik I. hokejovej ligy v Slovenskej republike vie, že túto súťaž odštartujú v hokejovej sezóne 2019/2020 už 11, septembra toho roku a v otváracích zápasoch sa stretnú: Skalica – Martin, Trnava – Bratislava Capitals, Žilina – Spišská Nová Ves, Dubnica – Topoľčany a Levice – Považská Bystrica.


Tí zanietenejší, či tzv. „fajnšmekri“ sledujú detaily, pátrajú už predčasne po víťazovi I. ligy s priliehavým názvom Nicolaus, marketingoví odborníci sa snažia pútať pozornosť verejnosti rôznymi novinkami.

Náš magazín Športlandia.sk chce zostať verný tradícii. Tak ako počas minuloročnej II. ligy, bude priebežne navštevovať jednotlivé zimné štadióny a sledovať aký hokej a akou atmosférou táto krásna hra láka diváka, odborné kruhy, ale aj sponzorov tentoraz v I. hokejovej lige. Ako sa v nej uplatňujú popri skúsených hokejových harcovníkoch hlavne mladí, talentovaní hokejisti? Akú odozvu svojou hrou a vystupovaním nie len v odborných hokejových kruhoch, ale hlavne z radov divákov získavajú?

Ak sme už pri divákoch, v minuloročnej sezóne bola priemerná návštevnosť na zápas I. hokejovej ligy 644 ľudí. Včera, keď sme sa rozhodli z bližšieho zorného uhla vidieť a spoznávať atmosféru na vynovenom štadióne HK Levice, kde púta okrem nových mantinelov napríklad aj nové osvetlenie, v priateľskom stretnutí domáceho HK Levice proti maďarskému mužstvu Hokiklub Budapešť, ktoré hrá tamojšiu MOL ligu ( rozumej spoločnú súťaž hokejových mužstiev Maďarska, Rumunska a Rakúska, ktorú pri jej vzniku hrali v jednom ročníku aj Nové Zámky – pozn. autora článku), odznelo na štadióne, že stretnutie sleduje 387 platiacich divákov. My sme ich napočítali všetkých spolu, ktorí na štadión prišli takmer 500. Pomerne slušná návšteva. Aj keď sa nepatrí byť na štadióne na hokeji a kvalitu hry, vrátane štatistických údajov neokomentovať presnejšie, rozhodli sme sa to tentoraz neurobiť. Všímali sme si v zápase, ktorý vyhrali hostia 3:6 po priemerných výkonoch oboch celkov, k akým zmenám dochádza v kádri HK Levice.

Zámerne sme nerozprávali s trénerom domácich ani jeho asistentom, neoslovili sme ani známu hokejovú osobnosť HK Levice i slovenského hokeja, ktorý takmer 6 rokov pôsobil ako tréner a asistent v hokejovom Rusku, dokonca 2 roky v tamojšej KHL na poste asistenta trénera, Marcela Ozimáka, ale snažili sme sa vnímať atmosféru očami bežného fanúšika i funkcionárov, ktorí boli na tomto stretnutí prítomní. Máme na mysli tých dlhoročných, skúsených, z ktorých našej pozornosti unikol napríklad šéftrénera tamojšieho mládežníckeho hokeja a pevnú. dlhoročnú súčasť vedenia klubu, Júliusa Beňuša. Zato pánov Ing. Ladislava Szuťányiho, JUDr, Slavomíra Brzu a Ondreja Petráša sme mohli na tribúne vnímať veľmi zblízka a tak sme najstaršiemu z nich, pánovi Ondrejovi Petrášovi položili počas jednej z prestávok aj otázku: „ Ako vnímate súčasný hokejový život Levíc?“ Odpoveď znela: „Som tu, vo vedení klubu aktívne nepracujem, ale moje srdiečko hokejom žije. Vidíte, v našich dresoch je veľa mladých chlapcov, tú prvú tretinu sme nehrali až tak zle i keď góly do našej brány padli veľmi lacné. Naopak, naši chlapci ukázali zopár skvelých akcií a roztlieskali divákov. Uvidíme, čo prinesú ďalšie tretiny.“

Videli sme. Dosť snahy z oboch strán hrať rýchlo, dôrazne, ale nie vždy sa všetko zďaleka vydarilo tak, ako si to náročný divák praje. Nám sa podarilo dokonca zásluhou ďalšieho funkcionára, Jozefa Guťana, dostať aj zostavu mužstva HK Levice, ktorá v tomto zápase vyzerala takto: Sklenár, Pavličko – Kuzma, Matejovie ,Vorobjev, Mihálik, Tužinský – Kohút, Bujanov, H. Ručkay, Klenko, Tábi – Novák, Socha, König, Mrázik, Gubo, Gergel, Kosorín, Adámik, Matoušek, Sarvaš.

Veľa mladých, nádejných hokejistov. Podaktorí aj nás upútali svojou hernou i slušnou technickou vyspelosťou. Pravda, jeden zápas žiadneho hokejistu nerobí. Naviac, v I. lige bude hrať aj veľa skúsených. Aj na tribúne v Leviciach sa podaktorí diváci o nich bavili. Najčastejšie skloňovali Bratislavu Capitals. Názor jedného z nich, ktorý sme zaznamenali bol taký: „ S veľkými ambíciami, dokonca sa mediálne netaja, vstupujú do I. ligy hokejisti Capitals Bratislava. Majú skúsených trénerov Petra Oremusa s asistentom Michalom Hudecom, či ostrieľaných hráčov - brankára Petra Hamerlíka, obrancov Karola Slobodu, Lukáša Bohunického a útočníkov Mareka Slováka, Dávida Buca či Erika Sellecka. Myslím si, tak hlavne Topoľčany a možno i naši v dresoch HK Levice , potom Martin, tí ich asi najviac preveria.“ Názor zaujímavý, v Leviciach uvidia Bratislavu Capitals už 13. septembra. Dovtedy ešte majú čas brúsiť ostrohy v príprave na spomenutý zápas, ale hlavne na celú súťaž. Bude iste náročná a zaujímavá. Diváci sa aj v Leviciach majú na čo tešiť. Na II. ligu ich chodilo v závere vyše 1000 povzbudzovať svojich miláčikov a tlieskať skvelým hokejovým zápasom. Ostáva veriť, že tomu tak bude aj v nastávajúcej sezóne,

Jozef Mazár

Popis k titulnej fotografii:
Tak sa tešili po víťazstvách v II. hokejovej lige hráči HK Levice v minulej sezóne. Hokejový divák Levíc je presvedčený, že ich mužstvo nebude hrať podradnú úlohu ani v nastávajúcej I.lige. Iste mu prídu pomôcť v súbojoch o prvoligové body aj svojimi hlasivkami.
Foto: Jozef Bebej

JSN Megazine template designed by JoomlaShine.com