hk levice

Hokejisti Považskej Bystrice po víťazstve 5:2 nad reprezentáciou Slovenskej republiky U18 vďaka enormnej chuti zvíťaziť a dobrej streleckej produktivite porazili hladko na domácom ľade včera večer aj mladý kolektív HK Levice 6:3.

Nováčik z Levíc sa na vlastnej koži presvedčil, že bez enormného herného nasadenia a kvalitného korčuľovania počas celého zápasu sa v tak náročnej súťaži akou Slovenská národná liga je, ani vyhrávať nedá. Samotný zápas hostia nezačali na Považí dobre. Už v 8. minúte prehrávali gólom Zlochu, keď od 4. do 6. minúty nevyužili presilovú hru. Potom bol vylúčený obranca Levíc Rácz, ale presilovú hru nevyužila ani Považská Bystrica. Len čo hrali Levice v plnom počte dal v 13. minúte ďalší gól Považskej Bystrice Ligas. Zlocha svojim druhým gólom zvýšil v II. tretine na 3:0 a až potom sa gólovo presadil z hostí Mihalík po prihrávke Kohúta.

Vtedy však už bežala 36. minúta zápasu. O 30. sekúnd Zlocha pridal štvrtý gól a keď Kohút dal v poslednej minúte II. tretiny 2. gól Levíc zdalo sa, že hostia začnú v záverečnej tretine do svojho súpera búšiť aktívnejším korčuľovaním a zvýšeným herným dôrazom. Najskôr však prišlo v 45. minúte vylúčenie Kuzmu z Levíc na 2+10 minút za napadnutie hlavy a krku svojho súpera, potom boli pre zmenu hneď za sebou vylúčení Pšurný a Augustín z Považskej Bystrice, ale domáci Božík, keď sa už hralo s plným počtom hráčov na oboch stranách pridal 5. gól. Šramaty, ktorý sa po dlhom čase znova objavil v drese Levíc znížil v 58. minúte na 5:3, ale Cíger 2 sekundy pred záverečnou sirénou stanovil na konečných 6:3.

Považská Bystrica – HK Levice 6:3 ( 2:0.2:2, 2:1 )v herne slabom stretnutí, ktorému prizeralo asi 180 divákov. Rozhodovali: Purgai – Junek (ČR) a Hajnik (ČR).

V tabuľke sa Považská Bystrica posunula zásluhou 9 bodového zisku na 9, priečku pred Trnavu, ktorá získala7 bodov, ale má zápas k dobru. HK Leviciam patrí so 14 bodovým ziskom 6.priečka pred Skalicou a Žilinou. Oba celky získali po 12 bodov, ale na rozdiel od Levíc majú zápas k dobru. Tabuľku vedú Topoľčany s 23 bodmi. O 3 body menej získali Bratislava Capitals, Martin a Spišská Nová Ves. V poradí 5. miesto patrí Dubnici so ziskom 19. bodov.

V piatok 11. októbra hrajú:Levice doma s Bratislavou Capitals,Trnava privíta Skalicu, Žilina hrá doma v derby s Považskou Bystricou, Dubnica sa pokúsi na domácom ľade zdolať nebezpečnú Spišskú Novú Ves a v šlágri kola privítajú vedúce Topoľčany ešte nie tak dávno extraligový hokejový Martin.

Po zápase Považská Bystrica – HK Levice hosťujúci tréner Pavol Takáč povedal: „Nášmu mužstvu chýbala v zápase hokejová iskra, herné nasadenie a väčšia chuť zvíťaziť. Domáci sa prezentovali dobrou efektivitou v streľbe, veľmi chceli naše mužstvo poraziť a zvíťazili preto zaslúžene.“

Jozef Mazár

Popis k titulnej fotografii:
Hokejisti Levíc zatiaľ získali z 11, majstrovských zápasov Slovenskej národnej ligy 14 bodov. Pred necelým mesiacom podľahli na domácom ľade mužstvu Bratislava Capitals 3:9, Aký bude výsledok zápasu HK Levice . Bratislava Capitals 11. októbra?,,,