hk levice

Celkom 3 víťazstvá domácich a dve prehry nezmenili veľmi po 11, kole tabuľku Slovenskej hokejovej ligy. Podľa očakávania víťazili favoriti i keď napríklad v Leviciach vyhrala Bratislava Capitals najmä vďaka veľkej streleckej efektívnosti a skvelej forme skúseného brankára Hamerlíka.

Bratislavčania herne svojho súpera neprevýšili, V prvej tretine bolo v hre oboch mužstiev dosť nervozity a nepresnosti na hokejkách ako jedného tak i druhého mužstva. Domáci hrali síce 4 presilové hry za sebou, vylúčení boli postupne Varga, Jankovič, Bača a Kalináč, ale ich rozohrávky boli pomalé, korčuľovanie strnulé a tak mali skúsení hráči v dresoch Bratislavy Capitals dosť času na pozorné bránenie. V závere tretiny sedeli od 17. minúty po záverečný klaksón po I. tretine aj hokejisti v dresoch Levíc - Romanov, Romaňák a Novák. Nakoniec, v závere I. tretiny hrali 2x presilovú hru 5 proti 3 hokejisti mužstva z hlavného mesta, ale svoju hráčsku prevahu na ľade gólovo nevyjadrili. Naopak, tesne pred klaksónom sa dal zbytočne za seknutie vylúčiť Selleck z hostí.

No hneď v úvode druhej tretiny, keď mal byť hráč Levíc Novák na lavici hanby poslednú sekundu, dal Holovič po kombinácii s Vargom a Bucom vedúci gól Bratislavy. Po góle hokejovo ožili aj Levice a na niekoľko minút rozkrútili pred pozorným Hamerlíkom útočný kolotoč, aby nakoniec dobre hrajúcim Vorobyevom zrovnali skóre na 1:1. Pri góle mu asistovali Mrázik a Tužinský.

Vzápätí mali Levice ešte zopár dobrých streleckých príležitostí, ktoré však nevyužili na strelenie gólu. Naopak, v 27. minúte fauloval D. Konig a presilovú hru potrestal Buc za gólovej asistencie Holoviča s Martinellim. Keď sa už zdalo, že domáci predsa len z viacerých sľubných útočných závarov pred bránou Hamerlíka dajú vyrovnávajúci gól, udreli znova reprezentanti Bratislavy Capitals. Dve minúty pred koncom druhej tretiny dal ich tretí gól strelou nad lapačku Sklenára do horného rohu Kalináč.

V poslednej tretine bola snaha hráčov Levíc po zvrátení nepriaznivého vývoja v skóre viditeľná, ale hostia v tmavom oblečení potvrdili, že sú skúseným kolektívom a po ojedinelej trme – vrme vedľa pravej tyče brány Sklenára pretlačili puk za jeho chrbát opäť Kalináčom.

Leviciam nepomohli na skorigovanie skóre viaceré presilové hry pri vylúčeniach Smolka, Martinneliho a 2x za sebou aj Sellecka. Dokonca v rozmedzí od 48 do 50, minúty nevyužili ani presilovú hru o dvoch hráčov.

Skúsenosť porazila mladícky elán pred vyše 800 divákmi, z ktorých viacerí aplaudovali domácemu mladému kolektívu aj po skončení zápasu. Rozhodovali:Tornay – Wolf (ČR) a Stankovič (ČR).

Tabuľku vedú Bratislava Capitals a Topoľčany, ktoré získali po 26 bodov, na 3. mieste je Dubnica so ziskom 22 bodov, 4. a 5. miesto v tabuľke patrí Martinu a Spišskej Novej Vsi so ziskom 20 bodov, 6,Skalica a 7. Žilina majú na svojom konte po 15 bodov, 8. Levice získali doposiaľ 14 bodov, na 9. mieste je Považská Bystrica, ktorá má 9 bodov, 10. Trnava získala 7 bodov a 11. miesto patrí reprezentácii SR U18, ktorá zatiaľ v 3 odohraných majstrovských zápasoch nezískala ani bod.

Jozef Mazár

Popis k titulnej fotografii:
Domáci brankár Sklenár kryl v zápase Levice – Bratislava Capitals celkom 29 striel. Jeho úspešnosť bola 87, 8 percentná. Hosťujúceho Hamerlíka 97 percentná. Na oboch spomenutých brankárov vyslali v zápase, ktorý vyhrali 11. októbra toho roku hostia 4:1 až na jednu, rovnaký počet striel – 34 resp. 33. Aj tu vyhrala skúsenosť a ostrieľanosť nad mladíckym talentom.