8133

poznate ich

Tak ako košický futbal, košický hokej, košický basketbal či košické vodné pólo má v metropole slovenského Východu svoju veľmi bohatú históriu, má ju aj Gymnázium na Šrobárovej ulici. Ide o školu, ktorá má za sebou viac ako jedno storočie svojho trvania a za toto obdobie zmenila celkom 10 krát svoj názov. Vtedy, keď ju okrem iných navštevovali aj futbalisti Roman a Peter Benedikovci, ale tiež Oliver Tomáš, niesla názov Stredná všeobecno - vzdelávacia škola Košice, na Šrobárovej ulici.

michal martikan

Filozofia každého športu bez histórie je slepá. Každá história športu bez filozofie je prázdna. Iste by na túto tému mohol prispieť svojim videním, svojimi životnými skúsenosťami zo športu aj dvojnásobný olympijský víťaz, pretekár Vojenského športového centra Dukla Banská Bystrica Michal Martikán. Svoju prvú veľkú medailu získal už ako 16 ročný na MS 1995, keď skončil vo svojej disciplíne na treťom mieste, čím sa stal historicky najmladším medailistom svetového šampionátu. Odvtedy na každých majstrovstvách sveta získal medailu.