vodne polo

Aj keď budú súvislosti slovenského vodného póla, publikované v roku osláv jeho československej 100 ročnice, synergickým produktom viacerých myslí, môj pohľad na špičkové, majstrovské vodné pólo, uznávané staručkou Európou a svetom, najviac ovplyvnilo stretnutie a počas neho skloňovanie vodnopólového i všedného života s Ladislavom Bottlikom. Vďaka nemu som povďačný za inšpiráciu a múdrosť, ktorú som mohol získavať od mnohých zaujímavých osobností košického, slovenského, európskeho a svetového vodného póla a za zdroje a korene tejto múdrosti, pochádzajúce z niekoľkých vodnopólových generácií. Priznávam, motívom môjho stretnutia s Ladislavom Bottlikom boli nielen štatistami zaznamenané jeho športové vodnopólové úspechy, ale aj otázky typu: „Existuje na tomto svete dokonalosť, napríklad vodnopólová, ktorá by mohla byť oddelená od pravého života?“

dobias venglos ondrus adamec capkovic

Dňa 24. decembra 2018 obletela futbalový svet smutná správa. Futbalový svet opustil fenomenálny ostrostrelec Jozef Adamec, ktorý začal dávať futbalové góly za žiakov Vrbového, dedinky pri svetoznámych slovenských kúpeľoch Piešťany. V šestnástich rokoch ho tatko Malatinský prijal do futbalovej školy slávneho Spartaka Trnava, v drese ktorého dosiahol najvyššie futbalové méty.

paulina fialkova

Silné zážitky prináša každé detstvo, ale prinášajú ich rovnako i mnohé životné situácie. Každý človek si ich v sebe uchováva svojsky. Môj prvý zážitok, na prvý pohľad všedný, s našou úspešnou olympioničkou Paulínou Fialkovou, bol v nákupnom banskobystrickom centre Európa. Kde inde? Vedľa jedného známeho kníhkupectva. V tom vysokom dome, kde niekedy plánovali postaviť športovú halu. Za čias, keď armádnej Dukle velil vtedy podplukovník, dnes brigádny generál vo výslužbe, Ivan Čierny.

ivan kovac

V Dukle Banská Bystrica pôsobilo a pôsobí množstvo zaujímavých športových osobností. Jednu z nich mi život dovolil spoznávať dlhé roky prostredníctvom jeho duševných i fyzických procesov, prežívaných i rozprávaných príbehov. Teší ma, že v čase osláv jeho sedemdesiatych narodenín mu môžem verejne poďakovať za dlhoročné sledovanie jeho ľudských, hlavne športových vývojových období.

stanislav varga

Robiť rozhovory s futbalistami či ich trénermi nie je nikdy jednoduché. Hlavne ak viete, že máte pred sebou človeka,ktorý vzbudzuje ducha slobodného premýšľania a rozvíja cit osobnej zodpovednosti. Neviem, ani som sa nepokúšal zisťovať, že či to začal robiť už pred príchodom z rodných Lipian pri Prešove do futbalovou históriou oveľa viac opradeného Bardejova, alebo v Tatrane Prešov, kde futbalovo zrel v rokoch 1994 – 1998.

JSN Megazine template designed by JoomlaShine.com