medvid ferguson

Východné Slovensko. Dávna liaheň vynikajúcich futbalistov. Mnohí z nich obliekali dresy slávnych prvoligových mužstiev ktorí hrávali nielen za prvoligové kluby v Prešove a Košiciach, ale aj v Bratislave či v slávnych českých prvoligových mužstvách. Vravíte, že chcete príklad ? Nech sa páči. Ján Medviď, rodák z malebnej obce Stročín v okrese Svidník.

huska 2019 ok

Každá chvíľka s výnimočným človekom zvykne byť poučná.Je vždy iná než tie predchádzajúce, ale znova obohacujúca, fascinujúca. Aj tá s Miloslavom Húskom, ktorý sa narodil 6. decembra 1925 v Smrečanoch.

dusan toth

Sedeli sme v tej istej kaviarničke kde aj vtedy, keď prevzal „A“ tím seniorov Mestského futbalového klubu Dukla Banská Bystrica, aby s ním vybojoval postup do II. ligy dospelých. Náš rozhovor znova začal netypicky. „Dušanko“ – oslovil som ho tradičným štýlom, aby som pokračoval: „Ty si úspešný človek?!...

svieca

Žiadna bolesť sa neznáša horšie, ako spomienka na človeka, ktorý Ti prirástol k srdcu. Smútok je vždy silnejší než vďačnosť. Práve preto, ak mŕtvi ľudia opúšťajú tento svet, dostávajú oveľa viac kvetov než živí.

vlcko

Bol veliteľom, autoritou, pokojným človekom. Mal rád ľudí, miloval šport a na rybačke hľadal zdroj pokoja pre svoju dušu. Nepatril medzi tých, ktorí by mysleli iba na seba. Preto počas svojho pôsobenia či už v Dukle Banská Bystrica, alebo na sklonku svojej veliteľskej kariéry v Dukle Trenčín ako jej vrchný veliteľ nikdy neochudobňoval iných o seba, preto neochudobňoval seba o iných.

JSN Megazine template designed by JoomlaShine.com