bencik juraj ok

V tohoročný 15. februárový deň oslavuje významné životné jubileum vzácna legenda slovenskej, československej a svetovej atletickej chôdze, ktorá sa do tohto športu narodila v armádnej Dukle Banská Bystrica, tréner olympijského víťaza zo Soulu, chodca Jozefa Pribilinca, niekoľkonásobného svetového rekordéra - fenomenálny tréner, otec šiestich detí, desiatich vnúčat a troch pravnúčat, Juraj Benčík.

veselovsky

Človeka iste poteší, ak ho dokáže pohltiť voľná, neviazaná debata, ak ho posilní v hľadaní sily po spoznávaní hokejovej cesty k slávnym úspechom v histórii košického hokeja. Hlavne vtedy, ak tú históriu chcete rozšíriť jednoduchým a účinným spôsobom, nahliadnutím do vnútra duše jednotlivcov v dosť podstatnej a dôležitej časti hokejovej rodiny metropoly na východe Slovenska, teda v Košiciach.

jan palo

Vánok života a z jeho vzdychov smútočnú ozvena šinie tíško do sveta
primátor Ján Rubis na oltár mesta jeho životné sily prestiera,
už z jeho pokojnej tváre úsmev nezahreje, a z úst jeho už nevyjde žiadna veta
symbol zodpovednosti. poctivosti i človečiny umiera.
Tento svet opúšťa navždy inžinier Pavol Paľa, kroniku života jeho, smutný veršík zastiera.

jozef skultety

Košice, metropola slovenského Východu sa už dávno vydala na púť tvorby profilu mesta s prajným okolím miest a obcí celého regiónu, ktorou sa rozhodli presadiť v silnej konkurencii a získať titul: „ Európske mesto kultúry“ pre rok 2013.

dodo sliacky

Ako ten čas neúprosne letí. Už dávno, ale bolo to, akoby ešte iba včera. Vtedy Dodo Sliacky, slávny a bohatými historkami opradený futbalový brankár, na pôde Liptovského Hrádku v prítomnosti vo svete známeho mága atletickej chôdze – Juraja Benčíka, ale i v prítomnosti oveľa mladšieho futbalového funkcionára v spomenutom podhorskom mestečku - Liptovskom Hrádku, Ing. Romana Kapitáňa, sa okrem iného opýtal:

JSN Megazine is designed by JoomlaShine.com