dusan toth

Sedeli sme v tej istej kaviarničke kde aj vtedy, keď prevzal „A“ tím seniorov Mestského futbalového klubu Dukla Banská Bystrica, aby s ním vybojoval postup do II. ligy dospelých. Náš rozhovor znova začal netypicky. „Dušanko“ – oslovil som ho tradičným štýlom, aby som pokračoval: „Ty si úspešný človek?!...

vlcko

Bol veliteľom, autoritou, pokojným človekom. Mal rád ľudí, miloval šport a na rybačke hľadal zdroj pokoja pre svoju dušu. Nepatril medzi tých, ktorí by mysleli iba na seba. Preto počas svojho pôsobenia či už v Dukle Banská Bystrica, alebo na sklonku svojej veliteľskej kariéry v Dukle Trenčín ako jej vrchný veliteľ nikdy neochudobňoval iných o seba, preto neochudobňoval seba o iných.

candles

Smutná správa obletela v utorok 18. júna toho roku futbalové Slovensko. Po legendárnom Jozefovi Adamcovi dotĺklo v spomínaný utorok aj futbalové srdiečko ďalšieho bývalého legendárneho futbalistu slávnej Trnavy, ktorý spojil svoj život s banskobystrickým futbalom. Keď v roku 1967 zatrúbil Spartak Trnava do útoku na ligové prvenstvo vo vtedajšej federálnej československej lige základnú zostavu tvorili Geryk, Dobiáš, Jarábek, Majerník, Hagara, Hrušecký, Kravárik, Kuna, Švec. Adamec a Kabát.

hanusovsky vlk ozorak

Vtedy, v šesťdesiatych rokoch minulého storočia kraľoval určitú dobu svetovému disku náš olympionik LudvíkDaněk a ešte za čias jeho úspechov si začal vážne kliesniť cestu na svetový diskársky olymp aj ďalší československý reprezentant Imrich Bugár. V Dukle Banská Bystrica lietal disk najďalej z rúk pretekárov Ota Ozoráka, Petra Zdráhala, ale boli i ďalší skvelí diskári – Gejza Valent, JiříŽemba, z guliarov okrem Jaroslava Vlka napríklad litměřický rodák Jaroslav Brabec,ale i mnohí nespomenutí.

jan faith 01

Do ligových Košíc prišiel v hokejovej sezóne 1967/1968. Mal 19 rokov, keď po prvý raz obliekol ligový dres VSZ Košice. Sezónu predtým bol v Poprade spolu s Kečkom najmladším hráčom „A“ mužstva dospelých a svojimi 19 gólmi sa pričinil, že Poprad poškuľoval po kvalifikačných zápasoch o postup do I. československej hokejovej ligy.

JSN Megazine template designed by JoomlaShine.com