jan palo

Vánok života a z jeho vzdychov smútočnú ozvena šinie tíško do sveta
primátor Ján Rubis na oltár mesta jeho životné sily prestiera,
už z jeho pokojnej tváre úsmev nezahreje, a z úst jeho už nevyjde žiadna veta
symbol zodpovednosti. poctivosti i človečiny umiera.
Tento svet opúšťa navždy inžinier Pavol Paľa, kroniku života jeho, smutný veršík zastiera.

dodo sliacky

Ako ten čas neúprosne letí. Už dávno, ale bolo to, akoby ešte iba včera. Vtedy Dodo Sliacky, slávny a bohatými historkami opradený futbalový brankár, na pôde Liptovského Hrádku v prítomnosti vo svete známeho mága atletickej chôdze – Juraja Benčíka, ale i v prítomnosti oveľa mladšieho futbalového funkcionára v spomenutom podhorskom mestečku - Liptovskom Hrádku, Ing. Romana Kapitáňa, sa okrem iného opýtal:

huska 2019 ok

Každá chvíľka s výnimočným človekom zvykne byť poučná.Je vždy iná než tie predchádzajúce, ale znova obohacujúca, fascinujúca. Aj tá s Miloslavom Húskom, ktorý sa narodil 6. decembra 1925 v Smrečanoch.

medvid ferguson

Východné Slovensko. Dávna liaheň vynikajúcich futbalistov. Mnohí z nich obliekali dresy slávnych prvoligových mužstiev ktorí hrávali nielen za prvoligové kluby v Prešove a Košiciach, ale aj v Bratislave či v slávnych českých prvoligových mužstvách. Vravíte, že chcete príklad ? Nech sa páči. Ján Medviď, rodák z malebnej obce Stročín v okrese Svidník.

svieca

Žiadna bolesť sa neznáša horšie, ako spomienka na človeka, ktorý Ti prirástol k srdcu. Smútok je vždy silnejší než vďačnosť. Práve preto, ak mŕtvi ľudia opúšťajú tento svet, dostávajú oveľa viac kvetov než živí.

JSN Megazine template designed by JoomlaShine.com