hotel alexandria fit bazen

Milý anonymný človeče, ktorý čítaš náhodou alebo zámerne tieto riadky, dovoľ mi, aby som ti povedala niečo o jednom z februárových víkendov. Možno pre teba bol obyčajný, tuctový, ako každý iný, ale pre partiu dievčat, ktoré sa zišli za účelom popracovať na sebe, bol jedinečný a neopakovateľný. Autorsky sa pod neho podpísala naša trénerka Saška Buková.
Áááááách, keby si vedel, ako nám opäť naložila……. Ale pekne po poriadku……

Termín akcie: oficiálne 9. - 11. 2. 2018, neoficiálne 8. - 11.2.2018, čítaj ďalej, pochopíš
Miesto konania: Bardejovské kúpele, hotel Alexander, ešte raz zdôrazním A L E X A N D E R. Náhoda ? Cieľ ? Účel ? Len A L E X A N D R A vie.
Počet účastníčok:: 21, s trénerkou 22
Priemerný vek: na čísle nezáleží, všetko mladé
Najstaršia, najmladšia: vravím, že všetko mladé !!!

ŠTVRTOK

Takže: neoficiálny začiatok bol vo štvrtok, v podstate – príchod, ubytovanie, zoznámenie sa s prostredím. A aby ten úvod bol naozaj taký príjemný a motivačný šikovná firmička nám predviedla svoje výrobky – športové oblečenie na cvičenie: pekné tričká, tielka, mikiny, legíny... Všetko sme si mohli v kľude poskúšať, povyberať, rozdiskutovať, okomentovať a hneď zakúpiť. V prípade, že nemali aktuálnu veľkosť alebo farbu, objednali sme si to a ešte v priebehu víkendu nám to bolo doručené. Ale to nebolo všetko. Čakali nás tam aj tri masérky – kozmetičky, ktoré nám boli k dispozícii a zgustli si na našich telách - predviedli nám celotelovú masáž s peelingom, špeciálnym zábalom do fólie, to všetko za znenia relaxačnej ezoterickej hudby…. paráda. Ktorá z nás chcela, mohla túto cca 90 - minútovú procedúru podstúpiť… Chceli sme všetky. Áaaaaaale, aby to nebolo len také poflakovanie, čakala nás „nultá“ aktivita – „nevinný stepík“. Tak by to nazvala Saška, my sme to nazvali „step do bezvedomia“. Masérky boli k dispozícii aj počas nášho cvičenia, avšak v tom čase si, chceli – nechceli, museli dať pauzu. Nebolo koho masírovať, všetky sme chceli cvičiť. No a keď sme sa z toho „bezvedomia“ prebrali, čakala nás voda s citrónom a stôl plný ovocia. A celotelové procedúrky mohli pokračovať. Aj pokračovali, namakali sa dievčatá, do polnoci….

PIATOK

Piatok začínal ranným behom po vopred stanovenej trase v areáli Bardejovských kúpeľov. Takže o 6,oo hod. sme všetky takmer v pozore stáli na recepcii. Vyzbrojené okrem iného oblečenia aj čiapkami a rukavicami, keďže vonkajšia teplota klesla na – 9 °C. Povrch po ktorom sme bežali bol rôznorodý – sneh, ľad, asfalt. Ale nikto nenamietal, rozcvičili sme sa a bežali. O takomto skorom rannom čase nebolo v areáli vidieť ani vtáčika - letáčika, všade priam vrieskajúce ticho a naše zrýchlené dychy. Za nami len obláčiky pary z našich úst. Po dobehnutí do hotela sme mali ešte nejaký ten bonus v podobe klikov a drepov a následne rozchod – malý oddych a príprava na spoločné cvičenie. V podstate beh bol len takou rozcvičkou, keďže cvičenie na steperoch nám bralo dych. A potom, keď sme ten dych chytili, pustili sme sa s radosťou do raňajok.

Posilňovňa v hoteli by nepojala také množstvo cvičeniachtivých jedincov, koľko bolo v našom tíme, preto nás Saška rozdelila do dvoch skupín. Prvá skupina začínala o 11,oo, druhá o hodinu neskôr. A dostali sme poriadne zabrať. Po každej aktivite sme si vždy mysleli, že už máme to najnáročnejšie za sebou, ale Saška to jednoducho nedovolila, aby sme si pri niektorej aktivite „oddýchli“ … keď sa má cvičiť, tak sa necvičí, ale MAKÁ. Po malom oddychu a zhltnutí niečoho non-kalorického z vlastných zásob sme sa nahodili do plaviek, odeli do bielučkých županov a po spojovacej chodbe sme sa presunuli k bazénu, keďže na pláne bol „aquagym“. My vo vode, Saška na suchu. Pekne z okraja bazéna nás usmerňovala a precvičovala, čo máme robiť. Jej to na suchu išlo ľahšie, ako nám vo vode. Predsa fyzika platí a odpor vody, ktorý sme pri pohyboch museli prekonávať si vypýtal svoju daň … boli sme úplne vyšťavené. Ale myslím, že v každej z nás sa v tej vode prebudilo malé dievčatko a šantili sme ako malé deti. Konečne nasledovala plánovaná „wellnes regenerácia“ a tú sme si užili a ozaj vychutnali. Bazény, vírivky, perličky, sauny, jaccuzi … všetko padlo veľmi vhod. Po návrate do hotela nás čakalo cvičenie na spevňovanie partií, ako je brucho a zadok. Saška pre nás pripravila prekvapenie – spevňovanie viedol jej kolega a kamarát, fitnes tréner Michal. Tak sme spevňovali jedna radosť. Cvičenie pod jeho vedením bolo tiež náročné, ale hravé a veselé, spestrené súťažami. Saška, keďže svoju taktovku prenechala jemu, sa zaradila do našich radov, aby cvičila s nami ako jedna z nás. Veľmi jej to nešlo… nie to cvičenie, ale to, aby počúvala jeho pokyny. Stále ju to hecovalo k tomu, aby to riadila ONA, usmerňovala ONA, povzbudzovala ONA … hovorí sa tomu „profesionálna deformácia“. Tak sme teda spevňovali tie naše bruchá a zadky pod mužským vedením. A ani sme sa nenazdali, prišla na rad aj večera. Zdravá večera. Keďže k dispozícii sme mali švédske stoly, mohli sme si vybrať, kto čo chcel, ale každý siahal po zelenine a rybacine. Možno si niekto uchmatol aj pirôžtek či rizeček, rýchlo haaam …. aby Saška nevidela.

Večer nás čakala aktivita „utužovanie kolektívneho ducha“, proste babinec. Naša známa kozmetička Zuzka nás opäť poučila a správnom ošetrovaní pleti, odprezentovala nejaké tie prípravky a samozrejme, všetko sme si to mohli aj prakticky vyskúšať. Sprevádzala nás veselá nálada podporená endorfínami a pocitom, že máme prvý deň úspešne za sebou.

SOBOTA

Ďalší deň, ranný beh, rovnaký scenár …. čiapky, rukavice, mráz, sneh, ľad, asfalt, obláčiky pary z našich úst a to ranné ticho. S tým rozdielom, že niektoré dievčatá meškali… zaspali. Preto sme vyfasovali po odbehnutí kolektívny trest. Aj sme pofrflali, ale všetko sme si spoločne odtrestovali – jeden za všetkých, všetci za jedného, tímový duch. A poznáme to Saškine „robíš to pre seba“. Vieme, že to myslí vážne, tak sme zaťali zuby a makali. Po malom oddychu nasledoval piloxing, kde sme zase išli dušu vypustiť, ale dalo sa, lebo nič iné neostáva. V ústrety s myšlienkou na raňajky sme odcvičili, čo sme mali a hurááááááá, papkať. Po raňajkách opäť posilňovňa, ktorá nás vrhla na dno našich síl. Ale tie vyrysované svaly stoja za to. Rýchly obedík z vlastných zásob, opäť plavky, župan, spojovacia chodba, bazén, aquagym. A aby sme to v tej vode nemali také „jednoduché“ ako predchádzajúci deň, tak sme si museli zobrať do vody činky a gumy, aby sme sa popasovali nielen s odporom vody…. Saška nás riadila z okraja bazéna. Nedalo sa ju na záver do vody nehodiť…. hihihihi, taká malá pomsta.

Aj v tento deň sme popoludní mali k dispozícii wellnes, ktorý sme si do sýtosti užili a dopriali regeneráciu našim telám i dušiam. V podvečerných hodinách nás opäť čakalo cvičenie zamerané na spevňovanie partií ako je brucho a zadok. Tak sme cvičili a spevňovali. Nasledovala večera a po večeri opäť babinec. Príjemné posedenie v spoločnom kruhu. Opäť endorfíny, smiech, dobrá nálada, kávička, vodička, vodečka.... Aj keď nás čakali ešte nejaké aktivity na ďaľší deň, vieme už, že v nedeľu sa to schyľuje k odchodu a také pozastavenie sa už nevyskytne. Práve preto Saška predbežne zhodnotila priebeh fitvíkendu a každému osobne odovzdala diplom o jeho absolvovaní. Padli tam pekné slová, poďakovania, vyznania. A kto chcel, mohol uplynulý deň zaklincovať nočnou kardioaktivitou - účasť na diskotéke. Zopár jedincov sa našlo, ale väčšina sa pobrala do postieľok, pretože únava si pýta svoju daň. A vedeli sme, že nás ráno čakajú ďalšie aktivity, a či si nočné kardio absolvovala alebo nie, ranný beh ťa neminie.

NEDEĽA

Posledný deň fitvíkendu sme opäť začali behom – realizoval sa scenár z predchádzajúcich dní, ale pozor !!!, malá zmena – odbehnúť si bolo treba nie jeden, ale hneď dva okruhy. Po ich odbehnutí a malom odpočinku sme absolvovali minimaratónik stepu. A hurááááá, opäť raňajky, veď jesť sa musí… Rýchla sprcha, zbaliť sa, odovzdať karty od izieb, rozlúčka s hotelom … všetko napakovať do áut – stepery, lopty, činky, gumy, karimatky, bosu, reproduktor, kufre. Zrazu na recepcii stála skupinka pekných žien, ktoré už v hoteli ubytovanie nemali…. Vzájomná rozlúčka, emócie, aj slzička sa skotúľala. Od radosti, že sme to dali, od smútku, že odchodom z Bardejovských kúpeľov to všetko začína patriť minulosti….

Ak si človeče, ktorý čítaš tieto riadky, vydržal až doteraz, som rada. Preto mi na záver dovoľ, aby som ťa ešte trošku zdržala a tlmočila moje pocity.

Bolo nás tam 22 žien. To je 22 osudov, príbehov, životov. Jedinečných, svojských. Každá z nás má svoje zázemie, už či šťastné alebo menej šťastné. Každá z nás má nejakú rodinu, rodičov, súrodencov alebo partnerov či deti. A určite to nikto v dnešnej dobe nemá ľahké, pretože platí, že : NIET CHYŽA BEZ KRÍŽA. Preto vzdávam hold všetkým ženám a dievčatám, ktoré si v každodennom kolotoči starostí dokážu nájsť chvíľu pre seba, kedy sa venujú len sebe, svojej telesnej schránke, ale ruka v ruke s tým sa venujú aj svojmu duševnu a pracujú tak aj na svojej psychohygiene. Objavujú možno už stratenú sebaúctu a v pocite spolupatričnosti, ktorý im spoločné cvičenie dáva nachádzajú aj iné podoby šťastia, takého svojho, súkromného. A ak je táto snaha korunovaná aj stratou nejakého toho kilečka, super. A ak sa navyše niekto odhodlá odstrihnúť od svojich blízkych na pár dní fitvíkendu, patrí mu uznanie a dobrý pocit.

Spolupatričnosť, tímovosť, pohyb, pozitívna energia, pot, adrenalín, endorfíny, krása tela, krása ducha, smiech, radosť zo života – to sú slová, ktoré vystihujú náš fitvíkend. Nie… nevystihujú …. slovami sa to nedá vystihnúť. Kto ste tam boli, chápete….

Je na mieste poďakovať všetkým manželom, partnerom, mamám, svokrám, či babkám, ktoré sú ochotné postrážiť deti počas toho, kým si ich mamka ide zacvičiť.

Úplný záver môjho literárneho počinu patrí Saške : „Saška, chcem, aby si vedela, že si uvedomujeme, že za fitvíkendom nie je len jednoduché zorganizovanie, zaplatenie, odvezenie náčinia, odcvičenie. Myslím, že si ani nevieme predstaviť zmenežovanie takej akcie, čo všetko si musela absolvovať, aby si ju vyšperkovala do takej dokonalosti. Kto s kým bude bývať, ako posunúť raňajky na neobvyklú dobu, zarezervovať fitness-miestnosť len pre nás, zarezervovať bazén, vybaviť wellnes, masáže, postaviť program, zabezpečiť pitný režim, ovocné misy, nič nenechať na náhodu … ešte aj priniesť zdravé koláčiky z dielne Buk. Určite je za tým veľa kilometrov, hodín, telefonátov, stretnutí a dohadovaní. Za mimoriadnu osobnú zainteresovanosť Ti veľmi pekne ďakujeme. V čase, keď sme my cvičili v Bardejovských kúpeľoch, slovenská favoritka Nasťa Kuzminová vyhrávala svoje olympijské medaily. Pre nás si Ty našou najväčšou favoritkou a preto Ti udeľujeme všetky zlaté medaily sveta. ĎAKUJEME TI ! ! ! “

 JM

Popis k titulnej fotografii:
Nuž aj tak sa dá realizovť krásny fit víkend. V určitých fázach aj pekne z okraja bazéna. Tentoraz v priestranstvách Alexandie, hotela, ktorý patrí Bardejovským kúpeľám.
Foto: archív autorky článku

JSN Megazine template designed by JoomlaShine.com