zelenina

Tým, že korona vírus objektívne veľmi razantne a radikálne dokázal zmeniť podmienky spoločenského usporiadania, v niektorých prípadoch až existenčne keď zo dňa na deň spôsobil zánik mnohých doteraz fungujúcich receptov na zabezpečenie si obživy, je možné pozorovať aj jej rozdielny vplyv závisiaci od rozdielneho vnútorného usporiadania a odolnosti jedinca.

deti ok

Niekde som čítala, že každé zlo je iba zblúdila myšlienka dobra. Asi to bude pravda. Aj v tomto výroku som našla motiváciu, aby som sa konkrétnejšie podelila, čo robím ako učiteľka profesijného rozvoja (ďalej UPR – pozn. autorky) okrem toho, že dlhodobejšie spracúvam aj v svojom voľnom čase moje didaktické skúsenosti z oblasti výučby jazykov.

sergej makarov

Žijú medzi nami a vo svojich životoch sa pohybujú možno inak ako druhí. Možno preto, lebo celý život robili a robia to, čo je ich koníčkom. S mnohými z nich dokážeme viesť vzácne a vďaka ich odpovediam získavať múdre, pre naše životy, myslím si, dôležité odpovede. Mnohí dokážu motivovať k nastavovaniu vlastného zrkadla.

futbal ziaci

Stretli sme sa na futbalovom štadióne bývalej Lokomotívy Košice. Pre mňa to bol sviatok. Vznešená chvíľa. Už aj z úcty k takým veľkým osobnostiam futbalu, akými boli a zostanú napríklad majster Európy z Belehradu z roku 1976 Jozef Móder, alebo olympijský víťaz z Moskvy František Kunzo, ktorí v drese Lokomotívy Košice niekedy hrou okúzľovali divácke davy.

deti

 

Položili ste si niekedy otázku: Aká si dnes naša slovenčina z úst politikov, pedagógov, žurnalistov, moderátorov, komentátorov hlavne našich elektronických médií? Tie verejno – právne nevynímajúc. Odpoveď nebude ďaleko od pravdy ak skonštatujeme, že jazyk náš materinský, teda slovenský jazyk, je obrazom duše každého, kto sa ním dohovára. Aby som bol ešte konkrétnejší, slovo Slováka – politika je občas šťastím, krásou, ale viac a čoraz častejšie tragikou. Je výrazom súčasného života. Súčasné slovo slovenské v médiách je odrazom našej slovenskej, dnes už takmer poroby. To Štúrom povedané: „ Symbolom spojenia nášho je reč naša národná, heslo našej vôle“ pôsobí pri načúvaní reči slovenskej tragikomicky.

Podkategórie

JSN Megazine is designed by JoomlaShine.com