acerola

Pán doktor, počas prvej série otázok a odpovedí sme spomínali termín „tribalizácia“. Mali sme na mysli našu slovenskú rozpoltenosť, roztrieštenosť, celospoločenskú rozbitosť, v ktorej je v jednotlivých skupinách či množstve politických strán takmer každý proti každému, alebo úsilie zjednocovať postupy za návratom k nášmu zdravému životu v objatí zdravšej prírody, ktorú sme tiež „doštiepali“ jedna radosť?

gdovin

Ešte sme toho o koronavíruse veľa nevedeli, keď sme sa s poznámkovým blokom Regiónu Hont, ale aj internetového magazínu www.sportlandia.sk zúčastnili rokovania Loveckého spolku Bába v Dudinciach. Prečo? V prvom rade preto, lebo nám na rokovaní dovolili byť. Jeho členovia. Začiatkom roka 2020, teda v čase kedy rokovali, mal spomenutý spolok 19 členov a 4 ( štyroch) kandidátov.

korona

„ … je nebezpečné chcieť vyhrať hokejový zápas bez prilby a chráničov a ešte nebezpečnejšie je chcieť vyhrať zápas s koronavírusom bez rúšok a bez ochrany“

mudr anton korgo

V máji tomu bude rok, čo mi život dovolil bližšie spoznať doktora prírodných vied, pána Antona Korga, s ktorým som robil rozhovor pre internetový magazín Športlandia.sk na tému: Poznávanie pravdy je zdravím vlastného ducha. V súčasnosti nám do redakcie i v mailovej pošte prichádza množstvo prognóz, predpovedí, filozofických úvah o smerovaní našich životov.

bencik

Všetko spôsobil Juraj Benčík. Svojimi 75. narodeninami nás upozornil, že mať radosť pri oslavách znamená s čistým svedomím a v pravde sa vracať do minulosti. Keď na štvrtok, tohoročný 20. februárový deň pozval na slávnostný obed svojho veľkého priateľa Ivana Kováča k stolu do reštaurácie Kúria v Banskej Bystrici a rovnako milému a vzácnemu pozvaniu sa dostalo aj mojej maličkosti, nepredpokladal som zďaleka, že tam budeme skloňovať tak zoširoka dôležitosť testamentov svedomia v našich životoch.

JSN Megazine is designed by JoomlaShine.com