kolajnice zivota

Keď som sa jednu sobotu vôbec nemal v pláne zamýšľať nad problematikou prevencie patologických javov a závislostí obzvlášť, prišiel okamih, a ja som bol vnútorne nútený sám so sebou polemizovať, kde asi ako spoločnosť robíme najväčšiu chybu, a to v primárnej prevencii počnúc a liečbou najťažších prípadov končiac? Achillova päta prevencie?

brazilia

Bolo nás tam vyše 250. Brazílčania, ľudia z Maďarska, Českej republiky, Rakúska, aj my, rodu verní Slováci. V Nitre sme boli na stretnutí rodákov z Brazílie. Všetko sa odohrávalo v prírode, na brehu rieky. O názve miesta stretnutia pomlčím, lebo keď som ho hľadal spolu s ďalšími ani väčšina obyvateľov Nitry nevedela podľa anglického názvu popísať trať, ktorou by sme sa bezproblémovo mohli dostať na miesto určenia, lebo...no lebo tak ako moja spoločnosť v aute, ktorým sme do Nitry z regiónu Hont prišli nám oslovení domorodci tvrdili, že na Slovensku by sme mali mať aj názvy dôležitých budov, štvrtí, centier uvádzané v slovenskom jazyku.

liga sluzieb seniorom

Nedávno som si vypočul v autobuse rozhovor: „Ty si dala otca do sociálneho domu? Prečo? Veď máš krásny, veľký byt?!...“ oslovila, zrejme priateľka priateľku. Asi sa dávno nevideli. Tá druhá odpovedala: „Urobila som dobre. Je nemocný, slabý, chodievame tam pravidelne, nedávno nám znova otec povedal, že tu má celý deň pri sebe dobrých ľudí, starostlivosť je perfektná. A vy môžete spokojne pracovať. Veď sme spolu ak to potrebujeme...“

anton korgo

Kto sa dostane viackrát do debát o ľudskom zdraví s doktorom prírodných vied Antonom Korgom pravdepodobne tiež časom zistí, že poznať na slušnej úrovni dôvody prečo je potrebné do svojho života zapracovať zdravý stravovací režim, znamená vštepiť do svojho vnútra také maličkosti akými sú gazdovské pravdy, že nie je vajce ako vajce, nie je mlieko ako mlieko a nie je ani vitamín C ako vitamín „C“.

drogova prevencia

Napriek tomu, že článok: Názor matky, abstinujúcej alkoholičky, bez redakčného komentára sa objavil v rubrike Zdravie a relax iba včera, redakcia Športlandia.sk dostala viacero spätných väzieb na jeho obsah s rôznymi stanoviskami, od rôznych autorov. Medzi prvými prišiel mailovou poštou aj tento. Prinášame ho tiež bez obsahovej úpravy a v plnom znení:

JSN Megazine template designed by JoomlaShine.com