kolajnice

Čo nevidieť to budú 4 roky, čo som si dával svoju poslednú dávku drogy a oddával som sa posadnutosti gamblerstvom. Nevedel som, že je to posledný raz, aj keď som v to veľmi dúfal. Po poslednom ťahu som skončil na trojmesačnom liečení s neuveriteľným pocitom viny a akejsi beznádeje.

alkohol

Nie tak dávno som v éteri nemenovaného slovenského rádia zachytil diskusie na tému: „Ako závislosť od alkoholu ovplyvňuje život v rodine?“, ktorá podnietila moje myslenie, oživila mnohé spomienky, fakty a súvislosti spojené s týmto problémom.

drogova prevencia

Napriek tomu, že článok: Názor matky, abstinujúcej alkoholičky, bez redakčného komentára sa objavil v rubrike Zdravie a relax iba včera, redakcia Športlandia.sk dostala viacero spätných väzieb na jeho obsah s rôznymi stanoviskami, od rôznych autorov. Medzi prvými prišiel mailovou poštou aj tento. Prinášame ho tiež bez obsahovej úpravy a v plnom znení:

kolajnice zivota

Keď som sa jednu sobotu vôbec nemal v pláne zamýšľať nad problematikou prevencie patologických javov a závislostí obzvlášť, prišiel okamih, a ja som bol vnútorne nútený sám so sebou polemizovať, kde asi ako spoločnosť robíme najväčšiu chybu, a to v primárnej prevencii počnúc a liečbou najťažších prípadov končiac? Achillova päta prevencie?

drogova prevencia

Milí priatelia, po rozhovoroch na viaceré témy, ktoré sú skloňované na tomto internetovom portáli, sa chcem s vami podeliť o mojom videní prevencie detí i prevencie ako takej. Som žena,som matka a predovšetkým som závislá. Abstinujúca a pracujúca. Je to pre mňa hrozné v súvislosti so závislosťou písať, čo uvádzam,ale je to tak.

JSN Megazine template designed by JoomlaShine.com